Matej Mensatoris / / Zaujímavosti
Japonský les Aokigahara sa na prvý pohľad od iných lesov veľmi nelíši. Leží asi 150 kilometrov od Tokia pod slávnou japonskou horou Fudži. Aj...

Japonský les Aokigahara sa na prvý pohľad od iných lesov veľmi nelíši. Leží asi 150 kilometrov od Tokia pod slávnou japonskou horou Fudži. Aj keď vyzerá ako stovky iných lesov, má jednu špecifickú vlastnosť. Japonci sem chodia ukončiť svoj život samovraždou.

Prečo si Japonci na túto činnosť vybrali práve tento les? Od stredoveku sa uvádza, že v lese žijú duše mŕtvych, takže toto miesto je skoro predurčené pre praktizovanie takýchto úkonov. Skutočný „ošiaľ“ samovrážd v lese Aokigahara spustil však až v roku 1960 japonský spisovateľ  Seichō Matsumoto, ktorý vo svojom bestselleri Čierne more stromov ukončil životy svojich hlavných hrdinov práve v tomto lese.

magistra-historia.sk
magistra-historia.sk

 Odvtedy si mnohí Japonci volia tento les ako ideálne miesto odchodu na druhý svet a o to viac, ak ich dôvod samovraždy je rovnaký ako v románe od Matsumota – nešťastná láska. Od 90-tych rokov tam miestne úrady každý rok nájdu približne sto mŕtvol – ľudí, ktorí sa dobrovoľne rozhodnú ukončiť svoj život a vyzerá to tak, že tieto čísla tak skoro nepoklesnú. Úrady v snahe zabrániť ďalším samovraždám, rozmiestňujú po lese tabuľky s textom, ktorý potenciálnym samovrahom pripomína hodnotu života.

i.vimeocdn.com
i.vimeocdn.com

Čo si myslíte vy? Mali by japonské úrady zakročiť a toto miesto  zneprístupniť v snahe zabrániť samovraždám? 

0
Komentovať (0)