Foto: Instagram, CC Wikipedia

Jeden z najoslavovanejších súčasných olympionikov si zmeria schopnosti so smrteľným predátorom. Discovery Channel prišlo s týmto nezvyčajným nápadom, ako program k svojmu každoročnému Žraločiemu týždňu.

Michael Phelps sa naprieč rokmi svojho pôsobenia stal vzorom mnohých mladých športovcov. A nemuseli to byť ani plavci, Phelpsove zapálenie pre šport a jeho neskutočné výkony ovplyvnili mnoho ľudí po celom svete. Určite môže byť hrdý na svoju kladnú povesť, avšak to isté o sebe nemôže povedať žralok modrý, ktorému ľudia až tak veľmi nefandia.

Pretek, ktorý si Discovery naplánovalo, je prezentovaný ako meranie plaveckých schopností medzi najlepší atlétom na svete a najsmrteľnejším predátorom na svete. Viac detailov, ktoré by mohli opísať priebeh blížiacej sa show, však zatiaľ neboli zverejnené. Samotný pretek sa má odohrať počas týždňa, ktorý začína 23. júlom. Phelps, ktorý je už na dôchodku po olympiáde v Riu, má na svojom účte rekordných 23 medailí. V bazéne dokáže dosiahnuť rýchlosť 10 km/h, zatiaľ čo žralok dokáže plávať rýchlosťou 40 km/h.

Bývalý plavec zavesil na svoj Instagram fotku žraloka plávajúceho popri klietke, čo naznačuje, že si bol obzrieť svojho oponenta. Oceánografka, Tooni Mahto pôsobiaca v Austrálii pre BBC Radio 5 povedala, že je na každom z nás, aby si tipol, kto tento súboj vyhrá.

Pozri aj: Modelka Irina Britanova nafotila odvážnu fotosériu len preto, aby dokázala, že žraloky nie sú tak nebezpečné, ako si myslíme (NSFW)

thesun.co.uk
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )