Foto: Profimedia

Hviezda sociálnych sietí bude bojovať aj v prestížnej organizácii UFC.

Má 20 rokov, no meria niečo vyše 100 centimetrov a váži približne 20 kilogramov. Hasbulla Magomedov je chlapec z Ruska, ktorý je aj napriek zdravotnej poruche veľkou hviezdou sociálnych sietí a čoskoro ho uvidíme aj v klietke, keďže sa stal čerstvou súčasťou populárnej organizácie zmiešaných bojových mení UFC.

V článku o Hasbullovi sa dočítate aj:

  • odkiaľ pochádza;
  • čo má spoločné s Khabibom;
  • ako sa stal celebritou;
  • prečo sa upísal UFC;
  • čo drzé odkázal Connorovi McGregorovi.

Na sociálnych sieťach, prevažne na Instagrame a TikToku, funguje už dlhší čas nová tvár. Je ňou Hasbulla, vzrastom malý, no zabávaním a prezentáciou veľký človek, ktorý si rýchlo získal pozornosť miliónov fanúšikov. Rus, pôvodom z Dagestanu, zaujal najmä svojím vzhľadom.

Foto: Profimedia

Aj keď má podľa najnovších informácií 20 rokov, kvôli vzácnej poruche vyzerá stále ako dieťa. Ako píše The Sun, meria niečo cez 100 centimetrov a váži približne 20 kilogramov. Dôvodom jeho malého vzrastu je porucha rastového hormónu, s ktorou sa už narodil. Týka sa najmä výšky, váhy či reči.

The Sun uvádza, že Hasbulla trpí chorobou s názvom nanizmus, respektíve dwarfizmus, ktorej znaky takmer presne zodpovedajú jeho výzoru. Táto teória však nebola potvrdená.

Volajú ho Mini Khabib

Rodák z mesta Machačkala sa podľa Sports Manor nikdy príliš nevyjadroval o svojej rodine, vzdelaní či detstve, ktoré mohlo v odľahlej časti Ruskej federácie vyzerať akokoľvek. Ako je však dobre známe, že z Dagestanu pochádzajú desiatky najkvalitnejších zápasníkov, na ktorých čele stojí Khabib Nurmagomedov. Práve tento šampión je neustále spájaný a vídaný s Hasbullom, ktorého na základe ich vzťahu začali volať Mini Khabib.

Foto: Profimedia

Tieto celebrity určite spája pôvod, no zároveň aj láska k zmiešaným bojovým umeniam (MMA). Zatiaľ čo Khabib porazil v minulosti aj Conora McGregora a bol označovaný za najlepšieho bojovníka v tejto disciplíne, Hasbulla bol za ostatné roky silným podporovateľom a promotérom rôznych akcií pod záštitou UFC (Ultimate Fighting Championship), čo je najsilnejšia svetová organizácia vo svete MMA.

Zjavil sa z ničoho nič

Hasbullova popularita na sociálnych sieťach rástla od novembra 2020, kedy začal často zverejňovať rôzne videá zo svojho života. Keďže sa pravidelne vyjadroval k ostro sledovanému dianiu MMA a zápasom najlepších bojovníkov, rýchlo si získal veľkú pozornosť aj od samotných športovcov, píše The Focus.

K nárastu sledovateľov pomáhali nielen videá so spomínaním Khabibom či šéfom organizácie UFC Danom Whiteom, ale aj internetové provokovanie sa s ďalšou celebritou s poruchou rastového hormónu, Abdu Rozikom. Spevák, bloger, influencer a herec pochádza z Tadžikistanu a trpí rovnakou poruchou, ako Hasbulla, pričom títo dvaja sa mali stretnúť, aby medzi sebou zviedli zápas podľa pravidiel zmiešaných bojových umení.

Video z ich „staredownu“ sa stalo virálnym po celom svete, no k samotnému zápasu nedošlo. Obula sa do toho totiž šéfka ruskej atletickej asociácie pre ľudí s nanizmom Uliana Podpalnaja.

Tá potenciálny zápas medzi Hasbullom a Rozikom zamietla s tvrdením, že pokiaľ nebudú zmiešané bojové umenia olympijským športom, nemôžu sa ľudia postihnutí podobnou poruchou zúčastňovať takýchto zápasov a išlo by o neetické až nemravné podujatie, uvádza The Focus.

Hviezda, ktorá provokuje aj Conora McGregora

Za ostatný rok sa Hasbulla ukázal na niekoľkých podujatiach organizácie UFC, stretol sa s najslávnejšími postavami online šoubiznisu a neustále sa vyjadroval k zápasom MMA. Keďže svoju internetovú popularitu postavil na jeho „detskom“ vzhľade, no často drzom a odhodlanom vystupovaní, nie je takým prekvapením, že mu neušli ani narážky na jedného z najlepších zápasníkov Conora McGregora.

Conor McGregor, foto: Profimedia

Írsky športovec dosiahol vo svojej kariére množstvo veľkých úspechov, no jeho charakter dotvára aj neustále extravagantné a okázalé vystupovanie na verejnosti, vrátane slovných „bitiek“ s ostatnými bojovníkmi. Čo sa týka Hasbullu, ich konflikt začal po tom, čo približne 20-kilový muž pomenoval vo videu svoje kura po írskom zápasníkovi.

McGregor neostal nič dlžný svojej povesti a na svoj Twitter zavesil niekoľko statusov venovaných Hasbullovi. Odkazy ako „Krpatý zapáchajúci incest“,  „Koľko s ním dám na volej?“ čiRád by som s tým malým postihnutým Hasbullom prekopol bránku,“ píše mmamania.

„Keď ho stretnem, spôsobím mu problémy. Nerešpektujem ho ako bojovníka,“ cituje talkSPORT slová Hasbullu na adresu McGregora. Aj keď tieto rozhovory na diaľku nemusia často skončiť bez úrazu, v skutočnosti je len ťažké si predstaviť, ako by mohol reálny agresívny stret týchto dvoch mužov dopadnúť.

V jeseni 2022 podpísal zmluvu s UFC, bude sa biť v klietke

Doteraz sa o možnom zápase Hasbullu len špekulovalo, no aktuálne to vyzerá tak, že čoskoro bude stáť v oktagone v oficiálnom zápase. V októbri 2022 totiž vyhlásil, že sa mu splnil sen a podpísal kontrakt s Ultimate Fighting Championship, pričom detaily zmluvy ozrejmí na konci decembra.

Šéf organizácie Dana White potvrdil Hasbullovu zmluvu, no povedal, že netuší, ako sa bude jeho kariéra medzi bojovníkmi vyvíjať. Hasbulla, samozrejme, v jednom z najnovších rozhovorov vyjadril záujem o zápas s Conorom McGregorom.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Hasbulla Magomedov (@hasbulla.hushetskiy)

Ako je dobre známe, kontrakt s UFC vie športovcom zarábať veľmi pekné peniaze, pričom k tomu patrí aj podpora od sponzorov či mediálne partnerstvá. Hasbulla, ktorý sa na Instagrame rád prezentuje v drahých autách v rôznych častiach sveta, má podľa Exactnetworth majetok v hodnote 200-tisíc eur, ten však môže s kontraktom od UFC značne narásť.

Či už bude Hasbullova účasť medzi elitou svetového MMA viac reálna alebo marketingová, je nateraz otázne. Isté však ostáva to, že aj človek s takýmto hendikepom si dokázal nájsť v živote cieľ, čím môže slúžiť ako príklad pre ďalších, nielen hendikepovaných ľudí.

Aj tento článok ste si mohli prečítať do konca vďaka našim predplatiteľom.
Staňte sa súčasťou PREMIUM klubu a získate benefity v hodnote 28 €.

Uložiť článok

Najnovšie články