Foto: TASR

Dnes maturanti bojovali s testom z matematiky.

Písomnú maturitu z matematiky absolvuje vo štvrtok vyše 5100 študentov, ktorí si ju vybrali ako jeden z maturitných predmetov. TASR to potvrdil odbor komunikácie a marketingu Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR s tým, že žiaci pri matematike absolvujú len externý test.

„Matematiku si ako voliteľný alebo dobrovoľný predmet vybralo približne 12,5 percenta z celkového počtu maturujúcich žiakov,“ uviedli z rezortu školstva.

Prvý deň maturanti absolvovali skúšku zo slovenského jazyka a literatúry, z ktorého sme vám priniesli aj kvíz, druhý deň to boli cudzie jazyky a z testu z anglického jazyka sme vám takisto priniesli kvíz. A dnes to bude test z matematiky. Vyskúšajte si ho.

Úlohy z maturít boli použité so súhlasom NIVaM. Riešenia úloh nie sú autorským dielom NIVaM a NIVaM nezodpovedá za ich obsah a ani za prípadné chyby. Oficiálne kľúče správnych odpovedí zverejní NIVaM na webovej stránke nucem.sk.

Upozornenie: Ešte nie sú zverejnené oficiálne kľúče správnych odpovedí, niektoré úlohy môžu byť vypočítané redakciou nesprávne.

Najnovšie články