Písomná maturita z cudzích jazykov úrovne B1, B2, C1

Písomná maturita z cudzích jazykov, foto: TASR - Pavol Zachar

Dnes prebiehajú písomné maturity z cudzích jazykov.

Písomné maturity majú za sebou druhý deň. Ten odštartoval externým testom a slohovou prácou z cudzích jazykov úrovne B1, B2 a C1, ktoré písalo približne 43-tisíc žiakov. 

Tak ako včera, aj dnes sme sa rozhodli pripraviť si pre vás kvíz z anglického jazyka úrovne B2. Včerajší kvíz zo slovenského jazyka a literatúry si vyplnilo vyše 30-tisíc ľudí. Ako zvládnete ten dnešný z anglického jazyka? Stačí iba vybrať správne slovíčko, ktoré by ste doplnili do vety. Ako to zvládnete?

(Za správnosť výsledkov neručíme)

In 1867, the Consultation Act _______ the Canadian Confederation of four provinces: Ontario, Quebec, Nova Scotia and New Brunswick

Money is important, and ________ health and freedom.

Just to the north, on the Canadian side, the Milk River _______ a small valley into sandstone cliffs.

The first _____ here were aboriginal - or First Nations - peoples.

The Milk River area was also the ______ of an early camp set up by the North-West Mounted Police to control the nearby border with US.

But life was so ______, the camp soon closed.

_______, however, the NWMP had more than enough to do.

The NWMP at Fort Walsh, ______ in 1875, worked hard to keep the peace.

Inspector James Morrow Walsh, after _______ the fort was named, became famous.

....and several thousand Sioux after they had crossed the border into Canada in 1876 _______ the famous Battle of the Little Bighorn.

Úlohy z maturít boli použité so súhlasom NÚCEM. Riešenia úloh nie sú autorským dielom NÚCEM a NÚCEM nezodpovedá za ich obsah a ani za prípadné chyby. Oficiálne kľúče správnych odpovedí zverejní NÚCEM na svojej webovej stránke nucem.sk.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )