Foto: MovieStillsDB

Keanu Reeves bude bojovať proti Keanu Reevesovi.

Len pred pár dňami sa na interenete objavili informácie o doplnení hlavného hereckého obsadenia chystaného pokračovania kultovej trilógie Matrix. Teraz štúdio WarnerBros. potvrdilo, kedy sa nového príbehu z budúcnosti ovládanej počítačmi dočkáme v kinách.

Aj keď je chystaný Matrix 4 stále zahalený riadnym rúškom tajomstva a okrem hereckého obsadenia nie je známe takmer nič, štúdio, ktoré na projekt poskytlo peniaze, konečne stanovilo jeho premiéru.

Ako uvádza portál Coming Soon, očakávaného štvrtého príbehu z Matrixu by sa dočkáme 21. mája 2021. Svoje úlohy si zopakuje okrem Reevesa aj jeho kolegyňa Carrie-Anne Moss (Trinity) a sekundovať im budú nové tváre – Yahya Abdul-Mateen II, Neil Patrick Harris, Jessica Henwick a nováčikovia Jonathan Groff a Toby Onwumere.

Foto: MovieStillsDB

Dva filmy s Reevesom v jeden deň

Čo však možno prekvapí, je fakt, že Matrix 4 v predmetný deň nebude jediným filmom s Reevesom v hlavnej úlohe, ktorého sa dočkáme v premiére v kinách. V ten istý deň totiž do kín po celom svete zavíta aj John Wick 4. Či ide o náhodu alebo zámer dostať do kina dva filmy s rovnakým číslom pokračovania, nevedno. Bude však zaujímavé sledovať, ktorá filmová séria s populárnym hercom v hlavnej úlohe zarobí viac.

Foto: MovieStillsDB

Matrix 4 zrežíruje režisérka pôvodnej trilógie, Lana Wachowski. Tá zároveň pracovala aj na scenári spolu s Aleksanderom Hemonom a Davidom Mitchellom. Produkcia by mala odštartovať už začiatkom roka 2020 a pôvodne sa očakávalo, že hotová snímka dorazí do kín až niekedy v roku 2022. Napokon sa jej fanúšikovia dočkajú už o rok a pol.

Ďalšie premiéry

WarnerBros. neurčil dátum premiéry len Matrixu. Fanúšikom prezradil aj to, kedy sa dočkáme ďalších blockbusterov a nielen v roku 2021.

Nová filmová adaptácia známej počítačovej hry Mortal Kombat sa v produkcii známeho tvorcu hororov Jamesa Wana (Saw, V zajatí démonov, Insidious či Aquaman) dostane do kín 15. januára 2021.

Foto: MovieStillsDB

Stanovená bola aj premiéra očakávanej komiksovky The Flash, v ktorej zahviezdi v hlavnej úlohe Ezra Miller. Tej sa dočkáme 1. júla 2022 a režírovať ju bude Andy Muschietti (horor IT). Miller ako najrýchlejší superhrdina Flash debutoval v snímke Batman vs. Superman: Úsvit spravodlivosti (Batman v Superman: Dawn of Justice) a ukázal sa aj v DC tímovke Justice League.

Coming Soon
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )