Foto: SITA/Jana Birošová

Igor Matovič bol hosťom v Sobotných dialógoch.

V dnešnej diskusnej relácii Sobotné dialógy Rozhlasu a televízie Slovenska to povedal minister financií a líder vládneho hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič. Spolu s ním tam bol aj Ladislav Kamenický zo Smeru-SD.

Rast miezd bude v budúcom roku vyšší ako rast cien. „Ľudia by teda mali v roku 2022 zarobiť viac peňazí v porovnaní s tým, o koľko porastú ceny energií,” ozrejmil Matovič. Podotkol, že nemá problém ani so zmrazovaním miezd členov vlády, ktoré vraj rozmrazil práve Smer.

Dávid proti Goliášovi

Na začiatku relácie prezradil, že vďaka predchádzajúcim vládam Roberta Fica a Petra Pellegriniho má Slovensko prázdnu špajzu a preto rastie aj štátny dlh. Dodal, že sa pred rokmi vrhol z vysokoziskovej firmy do politiky, aby zachránil Slovensko, ako taký Dávid v boji proti Goliášovi.

Igor Matovič zároveň tvrdil, že v najbližších dňoch predstaví avizovanú daňovo-odvodovú reformu. Tá však mala byť zverejnená ešte na jar tohto roka. Ako ale uviedol v dnešnej diskusnej relácii, najprv si to chce vydiskutovať v koalícii.

Dátum zverejnenia kontroverznej reformy teda stále nie je známy. Pôvodne sa hovorilo o zvýšení DPH na 25%, no podľa ministra financií táto možnosť nikdy nebola na stole. Bude to však podľa jeho slov najzásadnejšia reforma v daniach a odvodoch v histórii Slovenska.

0
Uložiť článok
Komentovať