facebook.com/ The Holderness Family

Kto by nemal rád dobrú hádanku, pri ktorej si trošku potrápi hlavu? Vy ich radi máte, to vieme, a preto ich pre vás pravidelne pripravujeme. Potrápte sa teda s tou dnešnou.

Na našej stránke môžete nájsť mnoho matematických alebo logických hádaniek. Nie vždy je jednoduché takéto hádanky vyriešiť a niekedy nám veru vedia pekne potrápiť mozog. Ak by ste mali záujem pozrieť sa aj na iné logické úlohy a hádanky, nájdete ich veľké množstvo práve na tomto odkaze. Poďme sa ale teraz spoločne pozrieť na tú dnešnú. Budete sa trápiť s hádankou pre 6 ročné deti, alebo ju zvládnete ľavou zadnou?

Zadanie:

Na obrázku vidíme znaky, ktoré sú usporiadané tak, že tvoria istý vzorec. Pomocou kľúča (tabuľky), dosaďte chýbajúce písmeno. Kľúčom k úspechu je čítanie z tabuľky, z ktorej viete, že A = 5, B = 6, C = 7, atď. Na obrázku je mriežka s rozmerom 3×3 so 4 štvorcami na rohoch a jedným v strede. V prvom riadku je v ľavom štvorci „?“ a v pravom písmeno „G“, v druhom riadku je v strednom štvorci písmeno „B“ a v treťom riadku sú v rohových štvorcoch písmená „S“ a „P“.

Ktoré písmeno sa skrýva pod „?“ ?

mindyourdecisions.com

Myslíte, že už viete aká je správna odpoveď? Pozrite si správnu odpoveď a overte si, či ste rozmýšľali správne. 


0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )