Foto: Polícia Slovenskej republiky

Enviropolícia obvinila ženu za zanedbanie starostlivosti 65 psov.

Enviropolícia obvinila 51-ročnú ženu z Bratislavy, ktorá v prenajatom rodinnom dome v obci Kleňany vo Veľkokrtíšskom okrese zanedbala starostlivosť o 65 psov. Zároveň čelí obvineniu za šírenie nákazlivej choroby zvierat a rastlín. TASR o tom informovala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru Denisa Bárdyová.

Trpeli mnohými chorobami

Ako uviedla, v prípade dokázania viny hrozí obvinenej trest odňatia slobody na jeden až päť rokov. Podľa enviropolicajtov mala porušovať právne predpisy veterinárnej starostlivosti. „Dospelých psov, ako aj šteňatá, konkrétne 56 jorkšírskych teriérov, troch ši-cu a šesť borderských kólií mala umiestniť a držať v nevyhovujúcich podmienkach,“ pripomínajú s tým, mali aj nedostatočnú starostlivosť. Dodávajú, že to bolo na ploche približne 25 metrov štvorcových, bez hygienickej údržby i bez pravidelného prístupu ku krmivu a k vode.

Veterinárny lekár zistil, že viaceré zvieratá boli vychudnuté a podvyživené. Trpeli kožnými chorobami a chronickými zápalmi očí i poruchami pohybového aparátu. „Až 80 percent z nich trpelo chronickými hnačkami s prímesou krvi,“ zdôrazňuje Bárdyová.

15 uhynutých na záhrade v taškách

Spresnila, že v rámci veterinárneho vyšetrenia tiež u nich zistili prítomnosť vysoko nákazlivého ochorenia. „Na záhrade rodinného domu našli 15 uhynutých psov zabalených v plastových taškách,“ ukončila.

Najnovšie články