Foto: Youtube/RTVS

Nových častí sa dočkáme už 21. septembra.

Ak máte radi filmy týkajúce sa podsvetia, potom si čoskoro prídete na svoje. RTVS chystá pokračovanie úspešnej série dokumentov Mafiáni. Seriál, vysielaný v roku 2016, zožal u divákov veľký úspech a mal nadpriemernú sledovanosť. Tak ako aj prvá séria, aj táto sa dočká 12 častí. Opäť sa tak môžeme tešiť na mnohé pútavé príbehy z temnej stránky slovenských reálií. 

Druhá séria Mafiánov bude mať podtitul „Súmrak bossov“. Na televíznych obrazovkách nám znova, rovnako ako v prvej sérii, predstaví organizovaný zločin a to, ako prenikol aj medzi tie najvyššie kruhy spoločnosti. Väčší priestor však dostanú tí, ktorí s nebezpečnými skupinami priamo bojovali, či už ako vyšetrovatelia, alebo prokurátori.

Znova sa tak môžeme tešiť na politické prostredie plné zločinu, no tentokrát v novom tisícročí, kedy si organizované gangy hľadali svoje cestičky k moci. Námet a scenár bude zastrešovať mediálne známy bezpečnostný analytik Milan Žitný, ktorý spolupracoval aj počas výroby prvej série. Autorom pôvodného námetu bol Gustáv Murín.

Tešiť sa môžeme na tieto epizódy:

 1. Jozef Roháč, vrah, ktorý rád diskutoval
 2. Jozef Ducký – zabilo ho podsvetie?
 3. Dunajská streda, malé mesto veľkého zločinu
 4. Lajos Sátor – vrah na úteku
 5. Zločin ako droga, príbeh Bakiho Sadikiho
 6. Vareha – rytier von DPH
 7. Bratia Mellovci – Černákova franšíza na Hornej Nitre
 8. Muszka, Tóth a Zlatý trojuholník na východe SR
 9. Biele kone sa tiež strieľajú
 10. Sýkorky: Mocné, nebezpečné, večné
 11. Trójsky kôň v krvavom tuneli
 12. Marián Kočner: Biznis medzi politikou a podsvetím

História by sa opakovať nemala a z chýb, ktoré sa diali v prvých rokoch vzniku Slovenskej republiky, by sme sa mali poučiť. Aj preto je potrebné históriu si neustále pripomínať. Pozerali ste prvú sériu Mafiánov? Ako sa vám páčilo jej spracovanie?

Pozri aj: Najbrutálnejšia vražda v moderných dejinách Slovenska, ale aj Európy. Takto si spory riešia slovenskí mafiáni

strategie.hnonline.sk
Príbehy
0
Komentovať (0)