Fotografie použité s povolením autorov Foto: Instagram.com (cestujzamenej)

Už niekoľko dní môžete na severovýchode našej krajiny navštíviť toto výnimočné miesto.

Slovensko sa môže pochváliť ďalším unikátom, aký v okolitých krajinách nenájdete. Hovoríme o novootvorenom bludisku s názvom Čertova skala, ktoré sa pýši prívlastkom najväčšieho v strednej Európe. Svoje brány pre návštevníkov otvorilo začiatkom júla. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Bludisko Čertova skala je súčasťou Viktóriiných záhrad a túto atrakciu nájdete v Starej Ľubovni, v Prešovskom kraji. Svojou rozlohou 6 400 metrov štvorcových je bludisko najväčším svojho druhu v strednej Európe, informovala SITA.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Viktóriine záhrady (@viktoriinezahrady)

Práce trvali 3 roky, zrealizovať tento nápad ešte o čosi dlhšie

Práce na projekte začali ešte v máji 2019. Trvalo teda 3 roky, kým boli záhrada s bludiskom pripravené tešiť svojich návštevníkov. Ako stojí na oficiálnej stránke tohto unikátu, prvotná myšlienka vytvorenia mestskej záhrady s bludiskom siaha ešte do roku 2017.

Autorom projektu je rodák zo Starej Ľubovne, Jozef Romaňák, ktorý na ňom spolupracoval so svojou rodinou a priateľmi. Inšpiroval sa konkrétne známym ľadovým labyrintom v poľskom meste Zakopané a samotné záhrady dokonca pomenoval po svojej manželke.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Mili & Majka & Daniel (@cestujzamenej)

Uličky dlhé 3,2 kilometra a výška 2 metre

Dĺžka uličiek v bludisku je skutočne impozantná, majú viac ako 3,2 kilometra. Celkovo ho tvorí tvorí 20-tisíc sadeníc a výška plota dosahuje 2 metre.

Je rozdelené na 9 častí a vašou úlohou pri návšteve nie je ho iba prejsť a dostať sa von, ale môžete sa zapojiť aj do zaujímavej aktivity a získať titul Ľubovnianskeho rytiera alebo Ľubovnianskej dámy. Okrem toho sú v ňom ukryté truhlice s pokladom, ktoré ak nájdete, získate bezplatný stup. Zábavné prvky a dobrodružná hra by mali pribudnúť v priebehu tohto leta.

Vstupné do samotných záhrad sa neplatí. Spoplatnený je iba vstup do bludiska. Z takto vyzbieraných peňazí chce súkromník financovať prevádzku záhrady, ktorá bude podľa neho pomerne nákladná, uviedla SITA.

Cena vstupného pre dospelého je 6 eur, deti do 5 rokov ho majú zadarmo a do 14 rokov platia 4 eurá, rovnako ako seniori a držitelia ZŤP. Vstupenky si môžete zakúpiť online, priamo na oficiálnej stránke Viktóriiných záhrad.