Ricardo Ramirez

Lukáš Mužla / / News
Nový objav tímu britských vedcov prináša neuveriteľné odhalenie o nepoznanom vesmíre. Možno objavili novú Zem!

Vedecká komunita nás pravidelne šokuje správami, ktoré nás neustále presviedčajú o tom, aký je vesmír obrovský a koľko toho o ňom ešte nevieme. Najnovšie svet prekvapila správa z Veľkej Británie. Tím vedcov ohlásil, že vo vesmíre objavil až 60 nových, doposiaľ nepoznaných planét a potvrdil existenciu ďalších 54. Svet je teda bohatší o 114 nových svetov. Vedcov však najviac zaujíma jedna konkrétna planéta. Podľa ich slov je možné, že má ideálne podmienky pre život.

Nebolo tomu tak dávno, čo svet obletela správa o novoobjavenej planéte Proxima B, ktorá má mať údajne vhodné podmienky na existenciu istej formy života. Vedci o tom informovali v druhej polovici roka 2016. O tom, ako to na planéte Proxima B skutočne vyzerá, sa dozvieme už budúci rok. Neprešlo ani pol roka a vedecká komunita má pre nás ďalšiu šokujúcu správu. Jednu z novoobjavených planét oficiálne nazvali Gliese 411-b a predpokladajú, že je našej Zemi veľmi podobná.

114 nových planét

Kým sa dostaneme k samotnej planéte Gliese 411-b, pozrime sa ešte na obrovský úspech vedcov Veľkej Británie. Tím astronómov pod vedením univerzity v Hertfordshire publikoval správu o obrovskom posune v oblasti poznania vesmíru. Za 20 rokov tvrdej práce, sa im totiž podarilo objaviť celkom 60 nových planét a potvrdili existenciu ďalších 54. Spolu teda vesmír „rozšírili“ o ďalších 114 planét. To všetko sa im podarilo vďaka observatóriu na Havaji. 114 nových planét objavili vďaka 61 000 samostatným pozorovaniam, celkom 1600 rôznych hviezd. Podľa Dr. Mikko Tuomi, člena vedeckého tímu, nám tieto „nové“ planéty lepšie pomôžu pochopiť procesy formovania planetárnych sústav.

qz.com

Gliese 411-b

Najväčší rozruch spôsobil objav planéty, ktorá bola oficiálne nazvaná Gliese 411-b, no označovaná je aj ako „Super Zem“. Táto planéta má podobne, ako naša Zem, skalnatý povrch. Nachádza sa v tretej najbližšej planetárnej sústave k tej našej, vzdialená 8 svetelných rokov od našej Zeme. Vedecká komunita sa domnieva, že Gliese 411-b má veľmi podobnú charakteristiku, ako naša Zem, a preto dúfajú, že konečne objavili miesto, kde by mohla existovať istá forma života. Vedci sa o Gliese 411-b budú určite zaujímať aj naďalej, a preto o nej ešte určite budeme počuť.

Pozri aj: Asteroid veľký ako mrakodrap preletel nebezpečne blízko. Podľa astronómov by mohol naraziť do Zeme

interez.sk (Lukáš M.), dalilymail.co.uk, independent.co.uk


Komentovať (0)