Foto: instagram.com/margaux.pinot/

Musí obeť zomrieť, aby bol páchateľ za svoje činy potrestaný a inak je to v poriadku?

Téma domáceho násilia sa týka ľudí po celom svete. Napriek tomu je často tabuizovaná alebo sa obete boja o svojich zlých skúsenostiach prehovoriť, pretože majú pocit, že to nikam nemusí viesť. Čo môže byť častokrát aj smutnou pravdou. Napriek tomu by takéto prípady nikdy nemali zostať utajené, pretože sa môžu opakovať alebo ich následky poznačiť obeť na celý život. 

Domáce násilie si nevyberá podľa statusu, životnej situácie alebo podľa toho, aké kariérne úspechy ste zažili alebo nezažili. Jednou z jeho obetí sa stala aj známa francúzska džudistka, držiteľka zlatej medaily z olympiády v Tokiu, Margaux Pinot. Kým v športe má bohaté fanúšikovské publikum, ktorému svojimi úspechmi robí radosť, v osobnom živote za uplynulé obdobie viedla vlastný boj, pri ktorom sa síce stala porazenou, jej „súper“ by však nemal mať právo na radosť.

Napadol ju partner vo vlastnom dome

Pred niekoľkými dňami na svojom Instagrame uverejnila fotografiu, na ktorej má zbitú tvár až do krvi, navyše je plná modrín. Opísala, že v noci zo soboty na nedeľu sa stala obeťou napadnutia vo vlastnom dome rukami svojho trénera a zároveň aj partnera. „Bola som napadnutá, udieral do mňa päsťami, hlavu mi niekoľkokrát buchol o zem. Potom ma začal dusiť,“ opísala tento brutálny incident v statuse.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Margaux PINOT (@margaux.pinot)

Myslela si, že zomrie, jeho súd pustil na slobodu

Za útokom stál prestížny tréner Alain Schmitt, ktorý však tieto obvinenia poprel. „Myslela som si, že zomriem, podarilo sa mi ale utiecť a uchýliť sa k susedom, ktorí zalarmovali políciu,“ zdôverila sa Margaux. Útok na jej tele zanechal niekoľko zranení, vrátane zlomeného nosa.

Ak by ste si však mysleli, že páchateľ bude spravodlivo potrestaný, realita vyzerá inak a dáva športovkyni ďalší, tentokrát pomyselný úder. „Dnes súd rozhodol o jeho prepustení,“ pokračovala vo svojom statuse a vo viac-menej rečníckej otázke sa opýtala, či naozaj chýbala jej smrť k tomu, aby sa v spravodlivosti niečo pohlo.

Jej príspevok obletel svet, v komentároch dostala tisícky povzbudivých slov od ľudí, ktorí stoja za ňou. Aktuálne má fotografia viac ako pol milióna lajkov, čo je dôkazov, že jej príbeh zasiahol ľudí na celom svete.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Margaux PINOT (@margaux.pinot)

Tvrdí, že začala ona a on by ženu nikdy neudrel

Margaux a Alain sú už dva roky v mimoriadne komplikovanom vzťahu, uvádza CNN. Vie o tom aj ich okolie, takže to nie je žiadna novinka. Rozsudok súdu ju však šokoval. „Som ohromená rozhodnutím, ktoré bolo vynesené, pretože boli zhromaždené dôkazy, ktoré mali viesť k jeho odsúdeniu,“ uviedla Marguax. Súd tvrdí, že naopak, dôkazov nebolo dostatok. Voči tomuto rozsudku sa chce džudistka odvolať. Schmitt začal protiútok a Marguax obvinil, že vlastne celý konflikt začala ona.

Francúzski športovci aj prezident federácie džuda sa postavili na stranu Margaux a zostali verdiktom súdu nepríjemne zaskočení. Schmitt uviedol na súde, že by nikdy neudrel ženu a všetko sú to klamstvá.

Ako informovala CNN, násilie páchané na nežnejšom pohlaví vo Francúzsku sa v posledných rokoch stalo terčom búrlivých diskusií. Každoročne v jeho dôsledku prichádzajú o život desiatky žien. Iba v roku 2020 evidovali takmer 160-tisíc obetí domáceho násilie a tento počet neustále narastá.

instagram.com, edition.cnn.com, bbc.com
0
Uložiť článok
Komentovať