Foto: Hoaxy a podvody - Polícia SR

Hoax šíri pacient, ktorý je sám s ochorením COVID-19 a zápalom pľúc v nemocnici na Kramároch hospitalizovaný.

Polícia upozorňuje na šíriace sa video, v ktorom muž hospitalizovaný v nemocnici s pozitívnym testom na ochorenie COVID-19 a zápalom pľúc zavádza verejnosť. Tvrdí totiž, že leží na COVID oddelení na Kramároch, ktoré je podľa záberov na videu prázdne.

Polícia na video, ktoré už používateľ zo svojho profilu odstránil, ale ďalej sa šíri, upozorňuje vo svojom profile Hoaxy a podvody – Polícia SR na sociálnej sieti. Policajti uviedli, že ide zrejme o jeden z najodpudivejších prípadov od začiatku pandémie. Muž totiž má koronavírus, leží v nemocnici a aj tak musel zdieľa video s hoaxom, ktoré sa teraz šíri slovenským internetom. Jednoducho mu to nedalo. Video nebudeme zdieľať priamo v článku, nájdete ho na tomto odkaze, kde ho šíri zrejme nejaký dobrý kamarát, ktorý sa rád o dezinformáciu podelí ďalej.

Reakcia nemocnice na Kramároch

Na video už reagovala aj samotná nemocnica na Kramároch, ktorú polícia oslovila. Zistila, že muž sa v čase nakrúcania videa nenachádzal na COVID oddelení, ale v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia. Momentálne sa už nachádza na COVID oddelení, kde je 55 pacientov, z ktorých je 80 percent nezaočkovaných.

Univerzitnú nemocnicu v Bratislave mrzí podobné zľahčovanie situácie a zavádzanie verejnosti o tom, že nemocnice sú prázdne. Podobné vyjadrenia podľa nej absolútne neopisujú reálnu situáciu v nemocnici.

Celé znenie

“Osoba vo videu sa nachádza v priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia v Nemocnici akad. L.Dérera na Kramároch, ktoré slúžia ako izolačné priestory pre pacienta u ktorého je diagnostikované ochorenie COVID-19. Táto osoba sa nenachádza na COVID oddelení ako vo videu tvrdí, ale v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia. Takýto pacient, ktorý má klinické príznaky ochorenia a tiež pozitívny test je v izolačných priestoroch Centrálneho prijímacieho oddelenia uložený do doby jeho prevozu na COVID oddelenie, ktoré sa nachádza v rámci danej nemocnice.

V Univerzitnej nemocnici Bratislava je aktuálne hospitalizovaných 55 pacientov s ochorením COVID-19. Naši zdravotníci sa ešte nestihli spamätať z náročného obdobia 2. vlny pandémie a dnes sa opäť denne stretávajú s náporom pacientov ( z ktorých je 80 percent nezaočkovaných) v našich nemocniciach, kde okrem starostlivosti na COVID oddeleniach poskytujeme aj bielu zdravotnú starostlivosť.

Veľmi nás mrzí takého zľahčovanie situácie a tiež zavádzanie verejnosti o tom, že nemocnice sú prázdne. Vyjadrenia osoby vo videu nie sú na mieste a absolútne neopisujú reálnu situáciu v našej nemocnici.”

0
Uložiť článok
Komentovať