Ilustračná foto: TASR - Erika Ďurčová

Polícia začala trestné stíhanie voči lyžiarovi.

V piatok sa v lyžiarskom stredisku Snowparadise vo Veľkej Rači odohrala tragédia mimoriadnych rozmerov. Iba 8-ročný chlapec sa zrazil s lyžiarom, ktorý sa rútil zo svahu vo veľkej rýchlosti. Incident neprežil. Zachytili ho kamery.

Článok bol upravený a aktualizovaný.

Chlapec po prevezení do nemocnice zraneniam podľahol. Ako uvádzajú TV Noviny, lyžiar, ktorý sa s chlapcom zrazil, sa rútil veľkou rýchlosťou a na mieste, kde nemohol vidieť, či sa niekto pod kopcom nachádza.

Je jasnejšie, ako k zrážke došlo

Ukázalo sa, že lyžiara zachytili kamery. Avšak samotný incident sa odohral na mieste, ktoré nebolo monitorované. Markíza videla záznam spred tragédie a opísala, čo sa stalo.

Lyžiar čakal na kopci, kým bude svah prázdny. Malého chlapca, ktorý práve začal pomaly lyžovať pod kopcom, však nevidel. Pustil sa teda dolu a vrazil do neho. Pre chlapca mala táto zrážka tragické následky.

TV Noviny dodávajú, že polícia podľa všetkého tuší, čo mal lyžiar oblečené.

Začalo trestné stíhanie

Trestné stíhanie pre prečin usmrtenia začali policajti pre zrážku lyžiarov v stredisku Veľká Rača na Kysuciach, po ktorej zomrel osemročný chlapec. Začatie stíhania pre TASR to potvrdila hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Zuzana Šefčíková.

„Vzhľadom na prebiehajúce vyšetrovanie a citlivosť prípadu nebudeme k veci poskytovať bližšie informácie,“ uviedla.

Mimoriadne tragický prípad

K tragickej nehode došlo podľa Horskej záchrannej služby v piatok. Na zjazdovke Laliky – Strmá zostal po zrážke s ďalším lyžiarom nehybne ležať osemročný chlapec. Dieťa na mieste oživovali, na pomoc prileteli aj leteckí záchranári. Vrtuľníkom ho transportovali do nemocnice v Martine.

„Dieťa bolo do Univerzitnej nemocnice Martin transportované s vážnymi poraneniami, ktoré boli nezlučiteľné so životom. Napriek snahe záchranárov aj zdravotníkov týmto zraneniam, žiaľ, podľahlo,“ informovali TASR z nemocnice.

Uložiť článok

Najnovšie články