Foto: hymer

Nemecký výrobca Hymer predstavil na Caravan Salon v Düsseldorfe svoj koncept.

Na tento model si síce nadšenci kempovania budú musieť ešte počkať do roku 2025, no už teraz sa naň môžu tešiť. Spoločnosť Hymer ukázala svoj koncept karavanu, ktorý by chcel mať vo svojej garáži azda každý nadšenec výletov do prírody. Štvorkolesové obytné auto totiž poskytuje úplne všetko, po čom môžete túžiť.

Ako informuje portál designboom, koncept je založený na dodávke Mercedes Sprinter. Má náhon na všetky štyri kolesá, zvýšený podvozok a terénne pneumatiky. Dostanete sa tak aj do ťažko prístupných miest. To ale zďaleka nie je jediná výhoda.

Foto: Hymer

Už zvonka auto zaujme. Na streche sa nachádza stan s výklopnou strechou, ktorý poskytuje plnohodnotné dve lôžka. Steny sú nafukovacie pre lepšiu izoláciu a väčší komfort. Dvere sa dajú použiť ako malá terasa.

Foto: Hymer

Auto má špeciálny náter, ktorý dokáže ochladiť interiér vo vnútri až o 4 stupne, takže aj počas leta je na streche príjemne. Do hornej časti sa dá dostať po elegantných schodoch.

Foto: Hymer

Vnútro je ale ešte zaujímavejšie ako exteriér a nachádza sa tam všetko, čo potrebujete. Kúpeľňa, ktorá sa dá zväčšiť do priestoru a poskytne aj sprchu, kuchyňa so štandardným vybavením, ako aj obývačka s dvomi lavicami a výklopným stolíkom.

Foto: Hymer

Zaujímavosťou tiež je, že časti interiéru sú vytlačené na 3D tlačiarni. Firme sa totiž neoplatí malé objemy vyrábať na zákazku a tak si ich radšej nechajú vytlačiť.

Viac foto nájdete v galérii:

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )