Foto: facebook.com

Zdá sa, že niektorí ľudia si skutočne neuvedomujú, že aj zviera je živý tvor.

Nestačí, že si životné prostredie ničíme výrubom lesov, tonami odpadkov, pytliačením a inými aktivitami. Kým niektorí bojujú za ochranu prostredia všetkými silami, iní sa neboja z rozmaru zahodiť akúkoľvek morálku a svedomie. Podobne je to aj v prípade mladíka, ktorý sa rozhodol, že si z tela mŕtveho mláďaťa žraloka urobí bongo.

Neodpustiteľné správanie

V poslednom čase svetom koluje čoraz viac správ o tom, ako zle ľudia so zvieratami zaobchádzajú. Médiá boli pred časom plné správ o tom, ako sa niekto na žralokovi pokúšal surfovať alebo o tom, ako dvojica ukradla z akvária žraloka tak, že ho zamaskovali ako dieťa. Tieto skutky sú odsúdeniahodné, no počin tohto mladíka vyvolal vo svete mimoriadnu vlnu nevôle.

Foto: unsplash

Žralok belavý

Nedávno sa na internet dostalo video, na ktorom je austrálsky rybár. Z mláďaťa žraloka si vyrobil provizórne bongo a po tom, čo si z neho potiahne sa veselo usmieva do objektívu kamery. Zo záznamu nie je celkom jasné, o aký druh žraloka ide, morská biologička Melissa Cristina Márquez sa pre The Washington Post vyjadrila, že by mohlo ísť o druh Carcharhinus leucas, teda o žraloka belavého.

Arogancia najhrubšieho zrna

Nie je síce zakázané loviť tento druh, nemá však ďaleko od toho, aby sa ocitol na zozname ohrozených, ktorý je už aj tak dosť rozsiahly. Autor videa ho medzičasom zo svojho Facebooku stiahol, už je však neskoro a video videli tisícky ľudí. Aj keď išlo zrejme o zábavu, netreba zdôrazňovať, že väčšinu ľudí nepobavilo.

Pre budúce generácie

Mnohí sa vyjadrili, že ľudia sa žralokov boja a považujú ich za krvilačné príšery, pravdou však je, že príšerou je v tomto prípade človek, nie zviera. Ďalší komentovali správanie rybára ako nechutné a nanajvýš arogantné. Ľudia dodávajú, že človek síce loví ryby od nepamäti, aby sa uživil, mali by sme to však robiť s rešpektom a starať sa o to, aby sme niečo zanechali aj pre budúce generácie a nie myslieť len na seba.

Vyjadrenie rybára

K videu sa vyjadril aj rybár, ktorý hovorí, že žraloka vylovil jeho kamarát počas jednej z piatkových rybačiek. Vraví, že s nápadom prišiel po tom, čo žralok ležal v mrazničke dva dni. Na svoju obranu dodal, že drogy, ktoré takýmto spôsobom užil, neboli ilegálne, údajne to bol „len“ tabak. V ďalšom zo svojich príspevkov na sociálnej sieti sa rybár vyjadril na účet ľudí, ktorí na neho podali sťažnosť. Označil ich za zbabelcov a bol nespokojný s tým, že sa pred jeho dverami objavila polícia.

iflscience
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )
Príbehy