Ilustračná foto: Pexels

Nosorožec vo francúzskej ZOO bol terčom niečoho, čo si nepredstavujeme ani vo sne.

Situácia, ktorá sa odohrala v uplynulých dňoch vo francúzskej ZOO La Palmyre, vzdialenej približne 500 kilometrov od Paríža, nás núti zamyslieť sa nad krutosťou človeka. Jedno zo zvierat, 35-ročný nosorožec mal na svojom chrbte vyryté mená dvoch návštevníkov. Zvláštny akt nenechal na seba dlho čakať a vzbudil vo svete vlnu pohoršenia. 

Ako prví boli neuveriteľnou hlúposťou ľudí zarazení samotní ošetrovatelia nosorožca s menom Noelle, informuje portál Lad Bible. Oficiálne stanovisko vyjadril riaditeľ zoologickej záhrady, ktorý dodal, že zviera neutrpelo žiadne zranenia a rytiny boli našťastie len na vrchnej odumretej vrstve kože.

Bližšie informácie vysvetľujúce, prečo bolo vôbec možné, aby sa niečo takéto stalo, môžeme nájsť na oficiálnej stránke ZOO na sociálnej sieti Facebook.

“Keď sa nosorožce opierajú o jednu zo stien ohrady, návštevníci môžu využiť príležitosť dotknúť sa týchto zvierat. Cítiť, aká je koža na ich chrbtoch. A väčšina ľudí to robí s patričným rešpektom.”

Túto jedinečnú možnosť prinášajú návštevníkom s presvedčením poskytnúť im autentický zážitok zo stretu s exotickými zvieratami, ktoré bežne nemajú možnosť stretnúť, či sa ich dokonca dotknúť. Týmto spôsobom sa snažia ľuďom ukázať, aký jedinečný svet okolo nás dokáže byť.

Priblíženie situácie zaistila Francúzska tlačová agentúra, ktorá zverejnila stanovisko majiteľa. “Nosorožec si to s najväčšou pravdepodobnosťou ani neuvedomil. Dané nápisy sme urýchlene odstránili a zviera určite netrpelo.” Ľudia neradi vidia takýto neprimeraný akt zo strany návštevníkov. Niektorí dokonca dodávajú, že zoologické záhrady by vôbec nemali mať povolenie existovať.

O svoje názory sa podelili na viacerých sociálnych sieťach. Jeden z tweetov znel: “Návštevníci vo francúzskej ZOO vyryli svoje mená na chrbát nosorožca: Prečo sú ľudia takýto?” Iný z postov dodáva: “Čo to do čerta je! Akoby nestačilo, že musí byť toto zviera uväznené v ZOO. Ešte k tomu prídu blbci, ktorí jej urobia toto. Camille a Julien, karma si vás nájde, neujdete pred ňou.”

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Bello (@_bello_27),

Jeden z komentujúcich sa zaujímal o samotný vzhľad tohto nosorožca, ktorý sa mu zdal byť až príliš vychudnutý. ZOO na túto otázku, samozrejme, adekvátne odpovedala. “Naše nosorožce majú k dispozícií lucernu (rastlina podobná ďateline) počas celého dňa. Zároveň dostávajú stravu v podobe peliet, jablká a mrkvu vo večerných hodinách. Konkrétne tento nosorožec má 35 rokov, takže nie je jeden z najmladších. Preto je aj štíhlejší, ako ostatné. Ale darí sa mu vskutku dobre.”

Zdravie zvierat je pre francúzsku ZOO prioritou a v ich záujme je čo najskôr vyriešiť akýkoľvek problém, ktorý sa naskytne. To, čo si zmyslela dvojica turistov nie je v žiadnom prípade akceptovateľné. Netušili, aká hrubá v skutočnosti koža zvieraťa je a mohli mu vážne ublížiť. S veľkým šťastím sa nič vážne nestalo. No i tak veríme, že niečo podobné sa už nebude opakovať.

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )