Foto: Screen (Youtube.com: VASAviation)

Takýto zážitok by ste počas letu určite nechceli zažiť.

Pasažieri letu spoločnosti Frontier totižto na vlastné oči videli, ako sa časti motora strácajú vo vzduchu. 

Počas letu z Las Vegas do Floridy si pasažieri všimli, že časť z lietadla jednoducho odpadla a „stratila sa“ vo vzduchu. Všetci boli veľmi vystrašení a to tak, že začali kričať a pilot bol nútený núdzovo pristáť. Na palube tohto letu sa nachádzalo 171 cestujúcich a šesť členov posádky. Podľa leteckej spoločnosti lietadlo bezpečne pristálo a nedošlo k žiadnym zraneniam.

pexels.com

Video, ktoré sa teraz šíri po sociálnych sieťach ukazuje, ako sa ochranný kryt motora počas letu odtrhol a odhalil tak vnútorný mechanizmus. Video zdieľal aj Brandon Rittiman, reportér zo spravodajského kanála ABC 10, ktorý s jedným z pasažierov, CJ Gunnersonom, komunikoval. Ten mu povedal: „Počas letu sa kryt odtrhol. Ľudia vyskakovali zo svojich sedadiel a kričali na pilota, aby pristál.“

Hovorkyňa leteckej spoločnosti Frontier, Allison Redmonová, povedala, že pasažieri, ktorí sa nachádzali na palube, dostali za tento let ďalší, náhradný, poukážku v hodnote 500 dolárov na budúcu cestu a poukážky na raňajky.

Toto však nebol jediný problém, ktorý sa vyskytol pri lete spoločnosti Frontier. Vo februári tohto roku musel byť let z Orlanda do Arizony odklonený po tom, ako batéria mobilu jedného pasažiera začala horieť.

independent.co.uk
Uložiť článok

Najnovšie články