Hlavným dôvodom je, že bez pásu, je jednoduchšie dostať člena kráľovskej rodiny z auta v prípade nebezpečenstva. „Hlavným dôvodom, prečo kráľovská rodina nemusí používať bezpečnostné pásy, je bezpečie. Asi si viete predstaviť, že existujú obavy, ako čo najrýchlejšie dostať hlavného predstaviteľa z vozidla,” hovorí Chandler a dodáva, že to, či daná osoba bude mať pás, sa vo väčšine prípadov plánuje vopred, keďže sa zvažujú riziká, ktoré by mohli tohto člena kráľovskej rodiny na jeho ceste postretnúť.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
“Ďalším dôvodom, ktorý môže byť menej zrejmý, je prvok týkajúci sa pohodlia. Ak kráľovská rodina neustále nastupuje a vystupuje z vozidla, budú mať menší sklon zapínať si bezpečnostný pás zakaždým, keď to urobia. Napríklad u mužov môže bezpečnostný pás pokrčiť košeľu, a to môže byť tiež faktor,” pokračuje expert.
Existuje pritom aj výnimka, kedy na sebe pásy rozhodne majú. Chandler vysvetlil: „V skutočnosti používajú bezpečnostné pásy pravdepodobne oveľa viac, ako si ľudia uvedomujú. Pri tých príležitostiach, keď cestujú relatívne rýchlo cez Londýn alebo po diaľniciach – ich určite budú mať zapnuté.”
Boli sme na kúpalisku za 12 €: Plavecký bazén zatarasili ležadlom, nafukovacia atrakcia ležala v tráve
Lieky si v nočnej hodine v lekárni nekúpite: Video Kobielskeho nahnevalo Slovákov, BSK aj Dr. Max reagujú
Odborník na maloobchod: Vlna prepúšťania a zatvárania obchodov porastie, Slovensko zaplavujú diskonty
James žije na Slovensku už 27 rokov: Zabíjačka je moja obľúbená tradícia, ceny začínajú byť nepríjemné
Rastislav Káčer v 1 na 1: Ficovi ľudia sú prisatí na štátnom cecku. K Slovensku sa správajú ako k vojnovej koristi














Nahlásiť chybu v článku