Foto: facebook.com(Cee4life)

Internetom sa šíria zábery zúboženého leva. Ľudia vyzývajú prezidenta aby sa situáciou zaoberal.

Zvyčajne keď si predstavíme leva, tak sa nám v mysli zjaví krásne, silné a majestátne zviera, s veľkou hrivou a masívnym svalstvom. Pri takejto predstave je pohľad na jedného leva v zoo v Bangladéši skutočne desivý. Starý lev Juboraj vyzerá naozaj zúbožene a návštevníci zoo sa pri pohľade na neho obávajú, že čoskoro vydýchne naposledy. Čo na to vraví samotná zoo?

Podľa predstaviteľov zoo, zdravotné komplikácie leva súvisia s jeho pokročilým vekom. Juboraj má 18 rokov, čo je skutočne na leva už vysoký vek. Vo voľnej prírode sa totiž levy dožívajú maximálne 10 až 14 rokov, no v zajatí je to o čosi viac. Ľudia ale pri pohľade na vychudnuté zviera, ktoré sa ledva hýbe, krútia hlavami a prstom ukazujú na vedenie zoo, ktoré by sa malo o úbohú šelmu postarať.

Update on starving Lion in Bangladesh – Veterinarians have been helping the male lion, Juboraj, since 1st November….

Posted by Cee4life on Montag, 13. November 2017

Posted by Syed Rashad Imam Tanmoy on Dienstag, 31. Oktober 2017

Na záberoch totiž jasne vidieť, že lev je podvyživený, keďže cez kožu mu presvitajú rebrá, chrbtica či panva. Zoo sa bráni, že o leva sa starajú, on však odmieta potravu a lieky mu musia podávať pomocou vystreľovaných šípok. Zoo si uvedomuje, že na leva je neutešený pohľad, a tak ho radšej z výbehu odstránila.

LION IN URGENT NEED – COMILLA ZOO BANGLADESHFriends in Bangladesh Please Help!There is a lion named Juboraj in Comilla…

Posted by Cee4life on Montag, 13. November 2017

Posted by Syed Rashad Imam Tanmoy on Dienstag, 31. Oktober 2017

Ľudia sú ale zo stavu leva zdesení a založili petíciu, ktorá získala už vyše 56-tisíc podpisov. V nej  vyzývajú prezidenta Abdula Hamida, aby preskúmal podmienky a nariadil vedeniu zoo, lepšiu starostlivosť o leva.

Zoo ale pochybenia odmieta a argumentuje tým, že leva boli pozrieť viacerí veterinári, avšak vzhľadom na jeho vysoký vek mu už nedokážu pomôcť.

Pozri aj: Vytvoríme Jurský park? Vedci našli dokonale zachované ostatky pravekého leva, ktorého môžu klonovať

dailymail.co.uk
Príbehy
0
Komentovať (0)