Foto: LIDL Slovenská republika

Konečne sa dočkali aj zákazníci Lidlu.

Obľúbený obchodný reťazec Lidl po rokoch spúšťa samoobslužné pokladne aj vo svojich predajniach. Koncept zatiaľ testuje v jednej prevádzke, postupne majú pibudnúť ďalšie.

Sieť diskontných predajní Lidl zatiaľ samoobslužné pokladne na svojich predajniach nemala. To sa už ale čoskoro zmení a sieť sa tak pridá ku konkurentom ako Tesco, Kaufland, Billa či Terno a umožní zákazníkom nečakať v rade na pokladni a nablokovať si tovar svojpomocne. Informoval o tom web Živé.sk.

Lidl zatiaľ prevádzku samoobslužných pokladní testuje v predajni v bratislavskom nákupnom centre Vivo!. Má ich celkovo šesť a rovnako ako konkurenti, aj Lidl verí, že prevádzka samoobslužných pokladní prinesie rýchle vybavovanie zákazníkov.

Ako píše Živé.sk, sieť diskontných predajní by postupne v priebehu roku 2021 túto novinku mala zavádzať aj v ostatných prevádzkach po Slovensku. Zatiaľ však nespresnili, kde konkrétne to bude.

Reťazec plánoval spustiť možnosť kompletnej samoobsluhy už od roku 2017, pripomína Živé.sk. Samoobslužné pokladne sú ďalšou novinkou predstavenou v priebehu posledného obdobia. Minulý rok v októbri na Slovensku Lidl spustil e-shop, začiatkom roka 2020 aj svoj vlastný vernosný program prostredníctvom aplikácie so zľavovými kupónmi.

0
Uložiť článok
Komentovať