Foto: Woven/Pixabay

Na Spiši vyrastie unikátna lesná sauna. Atrakcia, ktorá bude pre každého celkom zadarmo, však potrebuje malú pomoc.

Spiš patrí medzi najkrajšie a najnavštevovanejšie turistické regióny našej krajiny. 10 dôvodov, prečo je to tak sme vám už priniesli v našom staršom článku. Najnovšie sa k atrakciám tohto regiónu už čoskoro môže pridať ďalšia. Voľne prístupná prírodná sauna s výhľadom na Spišský hrad a travertínový vrch Dreveník a to celkom zadarmo. Jedinečný projekt však potrebuje malú pomoc od ľudí. 

Za nápadom realizácie stojí združenie Čierne diery, ktoré sa venuje rôznym, najmä priemyselným objektom, na Slovensku. Združenie v spolupráci s architektkami Woven a Líviou Gažovou zo združenia Centrum architektúry, vytvoria v obci Spišský Hrhov prírodnú saunu.

Foto: Lesná sauna na Spiši (TS)

Správu ako prvý priniesol Denník N a uvádza, že autorov projektu inšpiroval podobný projekt prírodnej sauny v malej obci Dúbravica neďaleko Banskej Bystrice, za ktorou stojí umelecké združenie Periférne centrá. Prírodná sauna a takisto množstvo ďalších umeleckých a architektonických objektov v okolí dediny, tam už pritiahlo množstvo ľudí z celého Slovenska.

Foto: Lesná sauna na Spiši (TS)

Sauna sa bude nachádzať na okraji lesa pri obci Spišský Hrhov, kde má byť pokoj a návštevníkom tak bude dopriaty ničím nerušený relax v prírode. Sauna vznikne v spolupráci s architektom z Fínska, kde sú takéto projekty pomerne bežnou záležitosťou. Autori projektu plánujú, že sauna by mohla byť už na jeseň hotová, s výstavbou by sa malo začať v letných mesiacoch.

Foto: Lesná sauna na Spiši (TS)

Sauna zadarmo však nevznikne len tak. Autori projektu potrebujú práve od Vás, budúcich návštevníkov tejto zaujímavej atrakcie, malú pomoc. Na portáli Startlab preto spustili verejnú zbierku vďaka ktorej, sa ničím nerušený relax celkom zadarmo, môže stať realitou. Projekt tak môžete svojou troškou podporiť i vy a to na tomto odkaze. Za finančný príspevok pritom môžete získať zaujímavé benefity.

Pozri aj: Toto je 10 dôvodov, ktoré vás presvedčia, prečo je región Spiš jeden z najzaujímavejších na Slovensku

Príbehy
0
Komentovať (0)