Foto: SITA/Branislav Bibel

Vláda predstavila novú kritickú hranicu pacientov v nemocniciach.

Koalícia predstavila verejnosti novú dohodu o pokračovaní a forme lockdownu po zdĺhavých rokovaniach. Treba podotknúť, že opäť je plná kompromisov z viacerých strán.

Na stredajšom rokovaní, vláda schválila predĺženie núdzového stavu, lockdown a nové pravidlá. Od piatka (10. 12.) sa budú otvárať obchody pre zaočkovaných a tých, ktorí prekonali ochorenie COVID-19 (režim OP). Od pondelka 13. decembra má prejsť druhý stupeň základných škôl a stredné školy na dištančné vzdelávanie.

Nové pravidlá počítajú s postupným uvoľňovaním opatrení. Napríklad od 25. decembra sa budú otvárať hotely a rekreačné zariadenia (režim OP).

Minister zdravotníctva Vladimír Lengvarský bude mať k dispozícii akúsi „ručnú brzdu“, pri ktorej bude môcť všetky opatrenia zrušiť. Je ňou nová kritická hranica hospitalizovaných v nemocniciach, tá je 3800 pacientov.

Keď nastane táto hranica, minister môže obmedziť pohyb, zrušiť výhody pre očkovaných a zakázať ubytovanie v hoteloch. Ako podotkol na tlačovej konferencii, bude sa to dať hocikedy po naplnení tejto hranice aj počas vianočných sviatkov.

 

0
Uložiť článok
Komentovať