Foto: youtube.com ( M1ZKA)

Mladý Kubánec dokázal takmer nemožné.

Niektoré rekordy sa lámu po dlhých rokoch, a to celkom nečakane. Taký je aj prípad len 19-ročného Kubánca, ktorý na Diamantovej lige v Štokholme dokázal niečo neuveriteľné. Zaradil sa medzi najväčších rekordérov.

Juan Miguel Echevarria je na prvý pohľad obyčajný tínedžer z Kuby, no jeho športový výkon až tak obyčajný nie je. Skok na Diamantovej lige v Štokholme sa zapíše do dejín, je totiž najdlhším za posledných 23 rokov.

Od roku 1995 až doteraz sa nikomu nepodarilo prekonať svetové rekordy. Echevarria predviedol úctyhodný výkon, keď vo svojom šiestom pokuse skočil 8,83 metra. Tým sa dostáva na piate miesto rebríčka najdlhších skokov v histórii. Svetový rekord ešte stále drží Mike Powell, ktorý v roku 1991 skočil 8,95 metra, čím prekonal predošlý rekord 23-ročného Boba Beamona o 5 centimetrov.

Nič však nie je ideálne a síce tento rekord znie priam úžasne, do svetového rebríčka sa napokon oficiálne nezaradí. Vietor bol totiž silnejší ako oficiálne povolené minimum. To predstavujú 2 m/s, pričom vzdušná podpora Echevarriu bola len o jednu desatinu silnejšia. To však nič nemení na tom, že 19-ročný športovec prekonal sám seba. “Nemyslel som si, že dokážem skočiť tak ďaleko. Jasné, že by som tak chcel skákať aj naďalej, no ešte je len začiatok sezóny, tak na to musím ísť krok za krokom. Zatiaľ radšej ani len nepomyslím na 9 metrov, je to veľké číslo, na ktoré musím ešte veľa trénovať.” 

Mladý Kubánec má veľké odhodlanie a dobrý odraz, a tak možno ten najbližší pokus bude už oficiálnym rekordom.

Pozri aj: Diera v nohe ale aj v hlave. Opýtali sme sa slovenských extrémnych športovcov na ich najhoršie úrazy, a toto sú ich odpovede

ladbible.com
0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )