Po viac ako roku a pol príprav do kín prichádza pokračovanie akčnej francúzskej série s legendárnym bielym taxíkom v hlavnej úlohe.

Parížsky policajt Sylvain Marot je proti svojej vôli prevelený do Marseill. Bývalý komisár Gilbert, teraz primátor mesta, ho poverí špeciálnou úlohou. Má zlikvidovať gang talianskych zlodejov, ktorí v atraktívnych Ferrari vykrádajú jedno klenotníctvo za druhým. Lenže so slabo vybaveným vozovým parkom francúzskej polície to pôjde veľmi ťažko.

Silvain tak má len jednu možnosť. Prehovoriť k spolupráci Eddyho Makloufa, synovca slávneho Daniela Moralese. Eddy totiž po svojom strýčkovi zdedil jeho vytunený Peugeot 407 Škoda však, že ale nezdedil jeho vodičské schopnosti. Zato Sylvain je excelentný šofér, ktorý sa s volantom v ruke asi narodil.

Po dvadsiatich rokoch od uvedenia prvého dielu prichádza v produkcii Luca Bessona piaty diel slávnej francúzskej série. Štafetu preberajú nové herecké tváre. Ale to hlavné – nedostihnuteľný, biely Peugeot – zostáva.

Hoci premiéra filmu vyšla na jubilejné dvadsiate výročie od uvedenia prvého filmu sériu, s prípravou najnovšej francúzskej „naháňačky“ sa začalo už v septembri 2016. Už vtedy bolo jasné, že v hlavných úlohách sa predstavia Franck Gastambide a Malik Bentahla, no stále to bol iba začiatok.

Franck Gastambide niekoľkokrát prepisoval scenár a s pomocou hereckého partnera Malika Bentahla a s dohľadom veľkého Luca Bessona sa napokon zhodli na finálnej verzii, s ktorej realizáciou francúzska produkcia na čele s Bessonom začala v roku 2017, hneď po ošiali premiér filmu Valerián a mesto tisícich planét.

TS Magic Box Slovakia
0
Uložiť článok
Komentovať