Foto: Instagram/STEFDIES

Takto vyzerá dokonalá kampaň postavená proti selfie fotografiám.

Dnes už snáď nenájdete človeka, ktorý by si so svojím smartfónom neurobil aspoň jednu selfie, teda po slovensky „svojku“. Zahlcujú nám sociálne siete a ľudí pobláznili natoľko, že pri honbe za dokonalou fotkou sú schopní cvakať mobilom aj 50-krát. Istá umelkyňa sa na túto absurditu rozhodla poukázať tým najvtipnejším spôsobom, aký by ste si dokázali predstaviť. 

Hovorí si STEFDIES a rovnaký názov nesie aj jej fotoséria, ktorú neustále dopĺňa. Každá z jej fotiek má byť anti-selfie, ktorá sa snaží o návrat fotografovania k jeho podstate – zachytiť moment v čase. Séria medzi ľuďmi vyvoláva debaty o smrteľnosti, zmyslu fotografie a prebúdza v nich predstavivosť. Nič na fotografiách nie je zámerné ani vopred pripravované. Sú zachytené také, aké sú.

V dnešnej dobe plnej selfie držiakov, Kardashianiek, youtuberov a photoshopom upravených fotiek, ktoré sa k realite ledva približujú, sme zabudli na to, čo to znamená urobiť a vážiť si dobrú fotografiu. Žijeme vo svete posadnutom virtuálnou realitou. Nič však nie je také, ako sa zdá, a to najmä pri fotkách,“ vysvetľuje.Na jej fotkách tak nenájdete žiadne špeciálne efekty, svetlá a vždy leží tvárou k zemi. STEFDIES je proste nikto a každý zároveň.

Pozri aj: Sú kontroverzné a ofenzívne. Týchto 10+ sociálnych reklám, ktoré zvyšujú povedomie o svetových problémoch, zamávali ľuďmi po celom svete

designyoutrust.com
Uložiť článok

Najnovšie články