Foto: Screen A24

Nepochybne patrí medzi to najoriginálnejšie zo svojho žánru.

Hororové filmy, ktoré sa dnes objavujú v kinách alebo na streamovacích službách, sú vo väčšine prípadov veľmi podobné a založené predovšetkým na niekoľkých takzvaných „jump scaroch“, ktoré divákov niekedy vystrašia a inokedy ani nie. A potom je tu štúdio A24, ktoré prináša tvorbu odlišnú od ostatných. Spomeňme napríklad snímky Midsommar alebo Men. Už čoskoro privedie na svet ďalšiu novinku, film s názvom Pearl, ktorá už po uvedení traileru získala prívlastok kontroverznej. 

Článok pokračuje pod videom ↓

Režisér Ti West prichádza s prequelom k svojmu predchádzajúcemu slasheru s názvom X, v ktorom taktiež stvárnila hlavnú úlohu Mia Goth. Vraciame sa teda späť do minulosti a spoznáme mladosť hrdinky Pearl, ktorá ju vyformovala až k chladnokrvnému monštru.

Rozhodol sa využiť potenciál Pearl a prichádza s jej vlastným filmom

Snímka X je zasadená do roku 1979 a ukazuje skupinu mladých filmárov, ktorí sa vydávajú nakrútiť porno na texaský vidiek. Tu stretávajú skupinu starších obyvateľov a dostanú sa do poriadneho nebezpečenstva. Ako uvádza Variety, toto prostredie nie je náhodné, ale snímka je priamo inšpirovaná Texaským masakrom motorovou pílou.

Foto: MovieStillsDB

Zabije chorého otca aj prísnu mamu

Snímka Pearl sa zas bude sústrediť na samotnú hrdinku a začiatok jej cesty. Vyrastala na odľahlej farme, ďaleko od rušného sveta, spoločne s prísnou mamou a chorým otcom, píše Deadline. Pearl ale nechce žiť takýmto životom a chce sa dostať preč a stať sa najväčšou hviezdou, akú svet kedy poznal. Rozhodne sa teda svojej rodiny nadobro a chladnokrvne zbaviť.

Film X ukazuje, že Pearl túži po sexe, no jej partner jej ho nedokáže poskytnúť. Práve sexuálna frustrácia je jedným z motívov, ktorý ním prechádza. Preto sa očakáva, že aj tu bude zohrávať dôležitú úlohu. Podľa traileru nebude chýbať ani množstvo brutálnych a krvavých scén.

Snímka Pearl bude mať premiéru v septembri na filmovom festivale v Benátkach.