pexels

Podľa známej francúzskej psychologičky a psychoterapeutky Isabelle Nazare – Aga existuje 30 kľúčových znakov, podľa ktorých možno identifikovať manipulátora. V tomto článku nájdete kvíz, ktorý o vás prezradí aký typ manipulátora, či manipulátorky ste.

Možno si to ani neuvedomujete, no manipulátori mužského či ženského pohlavia sú všade vôkol nás. Rafinovane sa dokážu pretvarovať a zároveň sú veľmi charizmatickou osobou. Odhaľte v sebe či vo svojom okolí manipulátorov pomocou kvízu o manipulátorstve.

Slovo, teda pojem manipulácia bol definovaný v predošlom článku, preto len letmo pripomeniem, že tento pojem pochádza z latinského slova manus, čo v preklade znamená ruka, teda z toho vyplýva, že manipulácia je ručné ovládanie. Z môjho uhla pohľadu je manipulácia sťaby hra, v ktorej sa manipulátor snaží za pomoci určitých neetických techník ovládať myslenie človeka či skupiny ľudí.

Som manipulátor či manipulátorka? Je moje správanie manipulatívne? Odpovede na tieto a ďalšie otázky ohľadom manipulácie zistíte po vyplnení manipulátorského kvízu, ktorý nájdete nižšie.

[viralQuiz id=58]

interez.sk (Lukáš „Digitálny nindža“ Franko)
0
Uložiť článok
Komentovať