Foto: YouTube

Čo všetko viete o aktuálne najznámejšej obci Slovenska?

Fekišovce. Obec, ktorá sa od včerajšieho rána skloňuje vo všetkých pádoch. Vďaka zverejneniu záznamu z rokovania obecného zastupiteľstva na sociálnych sieťach stránky Zomri o nej hovorí celé Slovensko. Kontroverznou je v príbehu postava miestnej starostky, ktorej vedenie schôdze OZ vyvoláva zmiešané pocity. Po niekoľkých úsmevoch či výraznejších prejavoch pobavenia, prichádza hlboké zamyslenie nad tým, ako vlastne riadenie jednotlivých samospráv na Slovensku vyzerá. Môžeme len dúfať, že nie tak ako vo Fekišovciach.

Zostrih zo zasadnutia obecného zastupiteľstva Fekišoviec videlo len na Facebooku viac ako 1,1 milióna ľudí. Celý, trojhodinový záznam zverejnený na YouTube má zatiaľ viac ako 200-tisíc pozretí. Celá udalosť sa stala hitom internetu a počas včerajšieho dňa aj jednou z hlavných tém v médiách. My sme si pre vás pripravili kvíz, v ktorom si môžete preveriť, koľko toho o Fekišovciach vlastne viete a ako pozorne ste zverejnené video sledovali.

V akom okrese sa nachádza obec Fekišovce?

Koľko obyvateľov má obec Fekišovce?

Ako sa volá starostka obce Fekišovce?

Koľkýkrát bola v komunálnych voľbách v novembri 2018 úradujúca starostka zvolená do svojej funkcie?

Koľko rokov trvá podľa starostky obce volebné obdobie poslancov?

Priznávame, že táto otázka nemala úplne jasnú odpoveď. Vyznať sa totiž vo vyjadrení o "budúcom období od roku 2018 do roku 2020, čiže štyri roky" nie je vôbec jednoduché.

Doplňte správne text slovenskej hymny: To Slovensko naše, ....... dlho spalo.

Koľko poslancov má obecné zastupiteľstvo Fekišoviec?

Sľuby poslancov sa skladajú vždy:

Ktorý z poslancov nevie dobre písať na počítači?

Koľko poslancov vopred elektronicky potvrdilo svoju účasť na obecnom zasadnutí?

Najväčšie slovenské bizarnosti roku 2018 V Kocke:

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )