Foto: MovieStillsDB

Kancl je späť. Tak trochu...

Komediálny seriál The Office, veríme, netreba nikomu zvlášť predstavovať. Jeho americká verzia prekonala britský originál nielen počtom fanúšikov, ale aj odvysielaných sérií a aj napriek tomu, že fanúšikovia americkej prerábky sa dočkali viac epizód, ani to im nestačilo. Seriál stanica NBC v roku 2013 deviatou sériou ukončila. Po siedmich rokoch ale prichádza várka ďalších 24 častí a prípadnej 10. série.

Kreatívna karanténa

Uviesť ale hneď na úvod treba, že nejde o dielo pôvodných scenáristov seriálu, ale fikciu skalného fanúšika, ktorý sa počas karantény rozhodol zabaviť pomerne nezvyčajným spôsobom. Informuje o tom web Screenrant, podľa ktorého sa na sociálnej sieti Reddit fanúšik seriálu Nick Janicki pochválil tým, že napísal scenáre kompletnej 10. série  seriálu The Office. Spravil tak počas karanténnych opatrení, pretože sa nudil. Výsledkom jeho práce je viac ako 900-strán scenárov, ktoré pokračujú v príbehu tímu jednej americkej kancelárie firmy predávajúcej papier.

Samozrejme, užívateľ Redditu si scenáre nenechal len pre seba, ale poskytol ich na čítanie aj zvyšku komunity. Prečítať si ich môžete na jeho webovej stránke, pričom sprístupnil aj možnosť stiahnutia v PDF súboroch.

I wrote a 24-episode, 900-page screenplay of The Office season 10 during quarantine. Available to all at TheOfficeFanFic.com! from DunderMifflin

Keďže chcel svoju karanténu stráviť kreatívnym spôsobom, rozhodol sa zamyslieť nad tým, kde by asi boli jeho obľúbené postavy v roku 2020, teda sedem rokov po tom, čo sa seriál na stanici NBC oficiálne deviatou sériou skončil. Desiata várka 24 nových častí pritom pokračuje v nadväznosti a stretávame sa opäť so známymi postavami, ktoré sme si obľúbili.

K nakrúcaniu nedôjde

Hneď v prvej epizóde si napríklad postava Dwighta strieľa z filmu A Quiet Place, v ktorom jeho herecký kolega John Krasinski (Jim z The Office) hral hlavnú úlohu. Nechýba ani postava šéfa Michaela Scotta (Steve Carell), ktorý opäť dáva jednu hlášku za druhou a nesprávne používa niektoré výrazy. Skrátka starý-dobrý Kancl, avšak od iného autora.

Ako podotkol web Screenrant, aj keď je veľmi nepravdepodobné, že by z týchto scenárov vznikla plnohodnotná séria a televízia NBC ju nakrútila, je to aspoň niečo, čo môže všetkých skalných fanúšikov známeho a oceňovaného seriálu potešiť v týchto neľahkých časoch.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )