techly.com

Anna / / Série
Namiesto potešenia z pohľadu na niektoré historické pamiatky a najznámejšie miesta môže prísť obrovské sklamanie. Svoje o tom vedia turisti, ktorí to zažili na vlastné oči a o svoje zážitky sa podelili na online fóre.

Mona Lisa či Mount Everest. Aj toto sú pamiatky, ktoré podľa názoru mnohých ľudí nestoja za to, aby sme ich videli na vlastné oči. Všetko to začalo na jednom online fóre, kde sa turisti, ale aj miestni obyvatelia žijúci v okolí rozhodli dať rady ostatným. Rady však boli naozaj zarážajúce. Tvrdia, že egyptskú Sfingu, ale ani slávnu ulicu Hollywood Boulevard sa vôbec neoplatí vidieť. Diskusia prilákala viac ako 6000 pripomienok za 24 hodín.

Jednou z najväčších ľudských vášní je cestovanie. Ľudia vyhľadávajú rôzne destinácie, známe i neznáme, objavujú nové miesta, alebo sa vyberú vidieť na vlastné oči slávne pamiatky, o ktorých všetci toľko hovoria a píšu. Stoja však tieto pamiatky naozaj za to? Oplatí sa vidieť ich na vlastné oči? Aby ste boli zachránení pred veľkým sklamaním, ľudia na online fóre diskutovali o tom, či pohľad na ne naozaj stojí za tú diaľku a peniaze.

cestovanie
pinterest

Všetko to začalo jednou otázkou

Redditor rozpútal veľkú diskusiu ihneď po tom, čo zverejnil otázku: Čo sa neoplatí vidieť na vlastné oči? Už v prvých minútach sa turisti delili o svoje postrehy a rady. Niektorí napríklad tvrdia, že Mount Everest nie je naozaj ničím špeciálny, pretože je to len obyčajný kopec. Iní napríklad varovali pred tým, aby sa ľudia vyhli Times Square, a to práve na Silvestra. V diskusii ľudia však opisovali aj svoje zážitky, keď ostali uväznení v dave, nemali žiadny prístup do kúpeľne, či zažili mrazivé teploty v rôznych mestách. Rodák z New Yorku napísal, že bol na Silvestra na Times Square. Ako sa blížila polnoc, všetci začali odčítavať polnoc: 5,4,3,2,1 a v tom momente chcel ísť preč. Opustiť Times Square sa mu však podarilo až po dvoch hodinách práve kvôli obrovskému davu ľudí, ktorý ho na istý čas úplne uväznil. Na záver napísal, že toto je niečo, čo človek nemá nikdy navštíviť, respektíve zažiť len raz a nikdy sa tam nevracať.

times-square
traveldigg

Na západnom pobreží sa dokonca miestni obyvatelia snažia uchrániť turistov pred videním slávnej ulice Hollywood Boulevard osobne. Jeden z nich mu povedal: ,, Bývam tu už desať rokov, no keď som to videl prvý raz, úplne mi stačilo. Vždy keď tam musím ísť, klesne mi nálada. Turisti neustále zastavujú v strede chodníka, aby si urobili aspoň jednu fotku. Každá predajňa suvenírov je presne to isté.  Jedlo aj pitie je príliš predražené, pretože tieto ceny sú pre turistov“. Podobne zareagovali aj turisti, ktorí videli naživo Monu Lisu.

mona-liza
history.com
mona-liza
techly.com

Fanúšikovia umenia vyjadrili veľké sklamanie, keď sa ocitli tvárou v tvár slávnemu obrazu, ktorý sa nachádza v Louvri, v Paríži. ,,Mona Lisa? Obraz o veľkosti tlačiarenského papiera a vy už aj tak neuvidíte nič, čo ste nevideli v knihe, či niekde v časopise!“, napísal do diskusie ďalší turista.  Iní k nemu pridali ďalšie postrehy: ,, Nemôžeme sa dostať bližšie k obrazu. Vždy je tam aspoň stovka ľudí, ktorá sa tlačí, aby ho videla čo najlepšie. Je naozaj až príliš malý. V Louvri sa nachádza omnoho viac zaujímavejších exponátov, na oveľa pokojnejších miestach“. Podobne sa vyjadrili turisti, ktorí na vlastné oči videli Sfingu v Egypte. Je omnoho menšia než sa očakáva. Navyše je poškodená a tvár je takmer nemožné vidieť. Kritický pohľad majú aj tí, ktorí videli šikmú vežu v Pise. Tvrdia, že je to len obyčajná šikmá veža, a že ľudia ju chcú vidieť len kvôli komickým fotkám, ktoré si pri nej robia.

sfinga
th-engel

Aj napriek tomu, že mnohí veľmi túžia vidieť rôzne pamiatky, po prečítaní tohto článku si to možno rozmyslia. Cestovanie je naozaj veľké dobrodružstvo, ktoré však môže pokaziť sklamanie, napríklad aj pohľadom na pamiatky, ktoré v skutočnosti vyzerajú úplne inak. Preto si radšej vopred overte, či sa danú pamiatku naozaj oplatí navštíviť.

Pozri aj: Hovoria, že ich každé dievča balí, alebo že si potrpíme na tituloch. Toto všetko si myslia cudzinci o Slovákoch

interez.sk (Anna Zábojníková), dailymail.co.uk


Komentovať (0)