koso / / Série
Prednedávnom sme vám priniesli pár zaujímavostí o Leonardovi DiCapriovi a Willovi Smithovi, na rade je ďalší známy pán. Johnny Depp. Johnny Depp je americký...

Prednedávnom sme vám priniesli pár zaujímavostí o Leonardovi DiCapriovi a Willovi Smithovi, na rade je ďalší známy pán. Johnny Depp. Johnny Depp je americký filmový herec, scenárista, režisér a hudobník. Depp sa zvýraznil najmä v hlavnej úlohe televízneho seriálu 21 Jump Street, vďaka ktorému sa z neho rýchlo stal tínedžerský idol, no zameral sa na filmové úlohy a teraz je známy stvárnením nezvyčajných a excentrických postáv, ako Jack Sparrow vo filmovej sérii Piráti Karibiku, Willy Wonka z filmu Charlie a továreň na čokoládu a mnoho ďalších, pretože na filmovom plátne žiari už tri dekády.

moviepilot.com
moviepilot.com

Plánoval byť rockovou hviezdou

Hviezdou síce je, no predtým, ako sa stal hercom, sníval o tom, že bude rockovou hviezdou. Keď mal 12 rokov, jeho mama mu dala gitaru. Po tom, ako hral vo viacerých garážových kapelách, odišiel zo strednej školy a šiel si po svojom sne rockovej hviezdy. Po pár týždňoch sa chcel do školy vrátiť, no riaditeľ mu údajne povedal, že sa nemá vzdávať a ísť za svojim snom. Depp sa aj so svojou kapelou The Kids odsťahoval do Los Angeles, aby získali zmluvu na nahrávanie. Tam sa začali ťažšie časy a pár mesiacov žil v kamarátovom aute a predával perá pre teleshopingovú firmu. S kapelou The Kids raz robili predkapelu pre legendárneho punk rockera Iggyho Popa, no nič lepšie sa im nepodarilo.

moviesdrop.com
moviesdrop.com

Pomohol mu Nicolas Cage

Po hudobnej kariére mu poradil Nicolas Cage, aby skúsil herectvo. Pomohol mu dostať prvú prácu, tým že mu dohodil agenta. Toto Johnny nikdy nezabudol a keď mal Nicolas Cage v roku 2007 finančné problémy, Depp mu údajne ponúkol vyplatiť jeho dlhy, a tak sa mu poďakovať za pomoc pri štarte kariéry.

deppimpact.com
deppimpact.com

Tim Burton a Johnny Depp idú už od začiatku ruka v ruke

Depp vďačí za veľkú časť svojej kariéry slávnemu režisérovi Timovi Burtonovi za spoluprácu až na ôsmych filmoch. Napríklad filmy Edward Scissorhands/Nožnicovoruký Edward (1990) a Sleepy Hollow/Ospalá diera (1999).

fanpop.com
fanpop.com

Má Johnny Depp Oscara?

Aj keď mal vo svojej kariére viacero rolí, ktoré kritici pochválili, Johnny Depp nikdy nevyhral cenu akadémie, Oscara. Bol nominovaný na cenu Oscara v kategórií najlepší herec až 3-krát. Za film Sweeney Todd: Diabolský holič z Fleet Street (2007), Hľadanie Krajiny – Nekrajiny (2004) a samozrejme, Piráti z Karibiku: Prekliatie Čiernej perly (2003). Aj keď na Oscaroch neupsel, za rolu vo filme Sweeney Todd vyhral Zlatý glóbus (Golden Globe) v roku 2008.

imageevent.com
imageevent.com

Má po sebe pomenovanú skamenelinu.

Britský vedec menom David Legg našiel 505 miliónov starú skamenelinu, ktorá mu pripomínala Edwarda Nožnicovorukého. Mala veľké ruky, ktoré vyzerali ako nožnice a mohol to byť predok škorpióna. David je veľkým fanúšikom Johnnyho Deppa a tak sa rozhodol, že ho poctí tým, že tento objav pomenuje po ňom. Nazval ho Kooteninchela deppi, kde na film odráža názov „chela“, čo v latinčine znamená pazúry alebo nožnice a deppi je už  podľa Johnnyho priezviska, Depp.

imgur.com
imgur.com

Pokračovanie na ďalšej strane..

0
Komentovať (0)