Foto: Pixabay

Lukáš Mužla / / News
Bitcoiny si od dnes môžete kúpiť aj v Košiciach. V meste totiž nájdete v poradí 10 bitcoinový automat na Slovensku.

V roku 2013 sa v Európe objavil prvý bitcoinový automat a to práve na Slovensku. Dodnes v Bratislave vyrástlo ďalších 5 automatov na túto kryptomenu a nové sa objavili aj v Banskej Štiavnici, Poprade a Michalovciach. Od dnes môžu virtuálnu menu využívať už aj Košičania. Do prevádzky sa totiž dnes dostáva v poradí desiaty bitcoinový automat, ktorý nájdete priamo v košickej pivárni.

Bitcoin začal v roku 2009. Pôvodne bol prakticky nepoužiteľný a ľudia doňho investovali malé čiastky, za čo dostali veľké množstvo bitcoinov. Odvtedy sa však teší stále rastúcej obľube a hodnote. Lákajúc na svoju anonymitu a ponuku decentralizovaného peňažného systému si našiel mnohých používateľov. Začínal čisto ako kryptomena s digitálnym systémom platieb, no dnes naberá už aj fyzickú formu a po celom svete nájdete viac ako 1500 bitcoinových automatov.

Foto: Pixabay

Do zoznamu miest v ktorých nájdete bitcoinový automat sa od dnešného dňa zapisujú aj Košice. Bankomat nájdete v pivárni v centre mesta a budete si tu môcť za hotovosť nakúpiť virtuálnu kryptomenu. Na pravidelné využívanie bitcoinov budete potrebovať mobilnú aplikáciu, akúsi bitcoinovú peňaženku s unikátnym QR kódom, ktorá vám pri platení poslúži. Ak patríte medzi jednorázových dobrodruhov, ktorí chcú virtuálnu menu odskúšať, automat vám vytlačí aj lístok, rovnako s jedinečným QR kódom.

Foto: Pixabay

S bitcoinami môžete platiť v mnohých internetových obchodoch a v niekoľkých „kamenných“ prevádzkach, ktoré túto menu akceptujú. V samotných Košiciach ide o sedem obchodníkov, v Prešove u troch, v Poprade v dvoch prevádzka a po jednej nájdete aj v Michalovciach a Humennom. Za jeden bitcoin momentálne zaplatíte niečo viac ako 3900 eur.

Pozri aj: Mena, ktorá zmenila finančný sektor. 10 fascinujúcich faktov o Bitcoinoch, po ktorých vám bude ľúto, že ste do nich v minulosti neinvestovali

sme.skcoinatmradar.com
0
Komentovať (0)