Foto: MovieStillsDB

Máte strach zo žralokov?

Spevák skupiny Maroon 5, Adam Leivne, má na rebrách vytetovaného žraloka, pretože má z týchto krvilačných beštií panický strach a týmto spôsobom s ním bojuje. Samozrejme, jeho strach je pochopiteľný, keďže žije v Kalifornii, kde nie je veľký problém stretnúť v plytčine žraloka. Pokiaľ vás tieto tvory desia, rozhodne vám neodporúčame čítať ďalej. Pokiaľ sa však chcete dívať strachu priamo do jeho mŕtvych čiernych očí, teraz máte unikátnu príležitosť. Samozrejme, z bezpečného pohodlia vášho gauča.

Jaws/ Čeľuste

ČSFD: 84%
IMDB: 8/10

Čeľuste sú jedna z najväčších filmových klasík, ktorú rozhodne nemusíme predstavovať. Steven Spielberg je geniálny rozprávač, ktorý dal svetu mnoho fantastických rodinných filmov. Čeľuste však spomedzi jeho diel stále akosi vytŕčajú a to najmä pre majstrovsky budované napätie, ktoré by bez hudby Johna Williamsa nebolo ani zďaleka tak efektné. Ak neviete čo s načatým víkendom, touto letnou klasikou určite nespravíte krok vedľa.

The Shallows/ Smrtiaci príliv

ČSFD: 61%
IMDB: 6,3/10

Vo filme Shallows si hlavnú úlohu zahrala sexy Blake Lively, ktorá sa však veľmi rýchlo dostala do situácie, z ktorej niet ľahkej cesty von. Film sleduje mladú surferku, na ktorú zaútočí žralok a zožerie jej dvoch parťákov. Surferka uviazne na skale, zatiaľ čo okolo nej krúži chrbtová plutva ľudožravého žraloka. Jej cieľ je niekoľko metrov vzdialená bójka, na ktorej sa nachádza svetlica. Jej jediná nádej na záchranu.

Deep Blue Sea/ Zradná hlbočina

ČSFD: 62%
IMDB: 5,8/10

Žáner žraločích filmov/ hororov si však väčšinou nedrží takú kvalitu, ako prvé dva zmienené filmy. Práve naopak. Tieto filmy si veľmi dobre uvedomujú svoju béčkovosť a neboja sa jej. Práve naopak. Stavajú na tom, že sú nesmierne hlúpe, no stále veľmi zábavné. Učebnicovým príkladom môže byť práve film Zradná hlbočina.

Sharknado/ Žralokonádo

ČSFD: 29%
IMDB: 3,3/10

Ďalší film z podobnej kategórie hovorí sám za seba už len svojim názvom Žralokonádo. Tento film si však opäť uvedomuje svoju absurdnosť a cielene sa stáva kultom. Pokiaľ však nemáte slabosť pre zlé filmy a nedokážete doceniť ich poetický des, odporúčame vám Žralokonádo obísť veľkým oblúkom.

47 Meters Down/ 47 Metrov

ČSFD: 61%
IMDB:  5,6/10

Problémom filmu 47 metrov je práve fakt, že si o sebe myslí o trošku viac, ako skutočne je. Aj napriek tomu, že je to o level lepší film ako predošlé zmienené diela, jeho nafúkanosť vám bude brániť v tom, aby ste si užili jeho plný potenciál. Stále však film prekvapí zaujímavým námetom a naivnejšieho diváka možno aj vydesí. Ako nenápadný podmaz na pizza party je však tento film ideálnym kandidátom.

The Meg/ MEG: Hrozba z hlbín

ČSFD: 55%
IMDB: 5,7/10

MEG je jeden z mála filmov, ktorý v žraločom žánri veľmi milo prekvapil. V tomto prípade však nehovoríme ani o Čeľustiach, no ani o Žralokonáde. Kvalitatívne by sme sa skôr mohli nakloniť k filmom ako Jaskyňa alebo Prometheus. Ide teda o film, ktorý ma zaujímavé postavy, nebojí sa vás ponapínať, je efektný a úspešne vykráda to najlepšie od žánrových súrodencov. Jeho najväčším plusom je, že s Jasonom Stathamom v hlavnej úlohe to všetko krásne funguje.

Malibu Shark Attack/ Útok žraloka

ČSFD: 14%
IMDB: 3,2/10

Útok žraloka by sme mohli opísať ako mierne okorenený (alebo skôr tragicky presolený) Baywatch. Atraktívni plavčíci bojujú s prílivovou vlnou, ktorá so sebou priniesla veľmi nepríjemné prekvapenie. Hlbokomorské prehistorické žraloky, ktoré majú veľmi osobný záujem v ľudskom mäse.

Into the Blue/ Do hlbiny

ČSFD: 56%
IMDB: 5,8/10

Do hlbiny nie je film, ktorého primárnou témou sú žraloky, no napriek tomu si určite zaslúži miesto na tomto zozname. Jednoznačne ide o jednu z najlepších letných previnilých slastí, ktoré si môžete dopriať. Pri natáčaní žraločích scén boli dokonca v bezprostrednej blízkosti predátorov, čo rozhodne pri sledovaní filmu dodá na jeho napätí.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )