Foto: SITA

Ruská letecká základňa na Kryme je ťažko poškodená, ukazujú družicové zábery.

Družicové zábery zachytávajú po explóziách zo začiatku týždňa rozsiahle škody a niekoľko zničených ruských bojových lietadiel na leteckej základni Saky na Krymskom polostrove, ktorý Rusko anektovalo od Ukrajiny v roku 2014. Informoval o tom vo štvrtok portál britskej stanice BBC.

Na ruskom vojenskom letisku Saky pri Novofedorivke na západe Krymu došlo v utorok 9. augusta k sérii výbuchov, pri ktorých zomrel jeden človek. Ukrajina sa neprihlásila k zodpovednosti za ne, ale tieto nové dôkazy naznačujú, že mohlo ísť o cielený útok.Agentúra SITA včera uviedla, že ukrajinská armáda vyhlásila, že výbuchy spôsobil jej útok.

Zábery na miesto

Satelitné zábery americkej spoločnosti Planet Labs zachytávajú veľké oblasti spálenej zeme, ktorá ostala po požiaroch, ktoré vypukli. Hlavné vzletové a pristávacie dráhy na ruskej vojenskej základni na Kryme sa zdajú neporušené, ale podľa záberov je poškodených a zničených aspoň osem lietadiel a jasne vidieť aj niekoľko kráterov.

SITA
SITA

Väčšina kráterov je v tej časti leteckej základne, kde boli lietadlá zaparkované pod holým nebom – ďaleko od krytých hangárov.

Najnovšie články