Jazero Königssee, Foto: Unsplash

Ľudia kvôli fotografii na sociálne siete neraz riskujú priveľa.

Len pred nedávnom sa v mnohých médiách objavila správa o krásnom jazere neďaleko Novosibirsku, ktoré majú vo veľkej obľube najmä ľudia využívajúci sociálnu sieť Instagram. Ako však varovala neďaleká elektráreň, jazero je v skutočnosti skládkou odpadu, ktorá môže pre človeka predstavovať zdravotné riziko. Pre krásnu fotografiu na sociálne siete však mnohí ľudia neváhajú poriadne zariskovať. V Nemecku si podobný prípad len nedávno zrejme vyžiadal dva ľudské životy, informuje denník Berchtesgadener Anzeiger.

Jazero Königssee sa nachádza v juhovýchodnom Bavorku v tesnej blízkosti nemecko-rakúskej hranice a je najhlbším jazerom v krajine. Spolu s okolitou horskou krajinou patrí k najkrajším a turistami najvyhľadávanejším kútom Bavorska. V jeho okolí sa nachádzajú aj ďalšie známe, no menšie jazerá Hintsee a Obersee. Celá oblasť je tak z pohľadu turistického ruchu pre návštevníkov veľmi atraktívna. Ako už ale býva zvykom, ľudia najradšej vyhľadávajú nepoznané a tajné zákutia inak slávnych turistických lokalít.

Jazero Königssee, Foto: Unsplash

Na jazere Königssee sa jedno také nachádza. Ide o vodopád, na ktorého vrchole sa nachádza akýsi prírodný, činnosťou vody vyhĺbený bazén. Pohľad z bazéna na vrchole vodopádu na nižšie položené jazero je, to treba uznať, jedinečný, fotografia na sociálnu sieť je priam na nezaplatenie a na Instagrame ich nájdete mnoho. K vodopádu však nevedie žiadny turistický chodník a kvôli vode sú miestne skaly šmykľavé. Keď tu na konci apríla objavili telá dvoch zosnulých mladíkov, príčinu nešťastia pripisovali miestne médiá práve sociálnym sieťam. Či ale k nehode prišlo pri fotografovaní, známe dodnes nie je.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa BO32 (@benoz32),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Tom (@tomrd_1),

Ako informuje portál Aktuality.sk, po incidente mali miestne infocentrá turistov informovať o tom, že prístup k vodopádu je zakázaný. Len na Instagrame ale pod hashtagom #königsbachfall nájdete fotografie aj z týchto dní. Pochádzajú z jedinečného bazénu nad vodopádom, no postupne sa každá z nich stáva obyčajnou. Všetky totiž vyzerajú tak isto a kúzlo neznámeho prírodného skvostu sa tak vytráca. Riziko úrazu však na nezabezpečenom mieste pretrváva a miestne úrady sa obávajú toho, aby sa incident podobný tomu z apríla znovu nezopakoval.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Filip (@liv3_only_once),

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Jasmin (@jasmin.93),

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )