Reprofoto: X (@Bertrand Ndongo)

Kuriozitou bol tiež úctivý prístup oboch mužstiev aj rozhodcov.

V utorňajšom zápase najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2023/2024 medzi AFC Bournemouth a Crystalom Palace (1:0) zažili aktéri hneď v úvode neočakávanú prestávku. Prebiehala 3. minúta, keď útočník domáceho tímu Dango Ouattara podišiel k postrannej čiare, aby sa napil a niečo zjedol. Hráč pochádzajúci z Burkiny Faso využil západ slnka, aby po celodennom pôste počas ramadánu doplnil energiu.

Kuriozitou bol tiež úctivý prístup oboch mužstiev aj rozhodcov. Hra bola prerušená, aby sa počkalo, kým sa Ouattara naje a napije pri postrannej čiare a následne sa znova zapojí do hry.

Vedenie Premier League už minulý rok súhlasilo s tým, že večerné stretnutia konajúce sa v čase ramadánu môžu rozhodcovia na krátky čas prerušiť, aby sa moslimskí hráči mohli najesť a napiť. Počas pôstneho mesiaca ramadán smú moslimovia jesť a piť až po západe slnka. Uvedený sviatok v tomto roku trvá od 10. marca do 9. apríla.