Foto: Prudence Flint

brooklynskyfrajer / / Série
Jemná estetika v týchto maľbách je dôsledkom svetlých farieb a schopnosti zachytiť moment v tej najvernejšej podobe. Tieto maľby sú odrazom moderného života.

Umelkyňa poberá svoju inšpiráciu z veľkých maliarov minulého storočia, akými sú Edward Hopper či Alex Katz. Vizuálna podobnosť je nespochybniteľná spolu so zvláštnou emóciou. Každodenné témy, ktoré sú zobrazené naozaj verne, len umocňujú silný zážitok, ktorý sa s Prudence nesie. Silne ovplyvnená realizmom vnáša prostredníctvom dnes už menej populárneho umeleckého smeru do svojich ilustrácií veľmi nezvyčajný dojem. Atmosféra, ktorá mieša aktuálnosť situácií, no zároveň veľkú nostalgiu, je zachytená špičkovo.

Mladá žena v spodnom prádle lososovej farby si umýva tvár vo vode. Bábätko leží na deke, zatiaľ čo sa nad ním skláňa jeho mama. Prudence Flint maľuje realistické scény s paletou farieb, ktorá zväčša zahŕňa svetlo-ružovú a jemnú fialovú. Svoju kariéru moderného dizajnu začala uprostred 80. rokov, no krátko na to premostila na maľovanie. Vytvorila si svoj vlastný špecifický štýl. Po dobu 20 rokov sa venovala jednej a tej istej téme, žene situovanej v interiéri, vo výnimočných prípadoch aj vo vonkajšom prostredí.

Blue Cotton Dress 2017 oil on linen 142 x 109 cm #prudenceflint #australiangalleries #bettgallery

A post shared by Prudence Flint (@prudenceflint) on

Objekt jej záujmu môže znieť veľmi jednoducho, no obrázky sa nesú vo veľmi ponurom duchu. Svojou nezvyčajnosťou dokážu diváka ľahko zasiahnuť. Modelom pre izolovanú ženu sa stáva Prudence sama. „Počas mnohých rokov som bola sama modelom pre svoje maľby a na prácu som využívala fotografie. Svoju prax som nadobudla počas života. Teraz mám priateľov, ktorí radi vystupujú ako objekt pre moje maľby. Vždy prinesú niečo komplikované a svieže, čo by som medzi svojimi nápadmi nečakala.“

The Meal 2017 oil on linen 122 x 102cm #gleneiracitycouncilgallery #prudenceflint #australiangalleries #bettgallery

A post shared by Prudence Flint (@prudenceflint) on

Shower #2 detail not finished #prudenceflint #australiangalleries #bettgallery

A post shared by Prudence Flint (@prudenceflint) on

detail Shower 2016 #prudenceflint #archibaldprize

A post shared by Prudence Flint (@prudenceflint) on

Pozri aj: Neuveriteľne dojímavé ilustrácie ukazujú, aký je otec v živote každého malého dievčatka dôležitý

creators.vice.com, prudenceflint.com
0
Komentovať (0)