Foto: TASR - Dano Veselský

Snáď sa podobný zázrak odohrá aj v roku 2021.

Minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak včera zverejnil status, v ktorom sa zaoberá otázkou otvárania kostolov. Ľudia z DSS, ktorí mali duchovnú pomoc mali podľa neho lepší priebeh ochorenia covid-19. 

Hneď na úvod svojho statusu Krajniak upozorňuje, že si je vedomý toho, že sa na neho môže spustiť lavína kritiky. Opäť dáva do pozornosti otváranie kostolov. Platný a schválený COVID automat to však v tejto fáze nedovoľuje.

Minister v statuse uvádza, že podľa jeho informácií mu z DSS hlásia lepšie priebehy ochorenia covid-19, pokiaľ ľudia poprosili o duchovnú pomoc. Aj preto sa prikláňa k znovuotvoreniu kostolov, ľudia by sa mohli modliť za lepšiu epidemiologickú situáciu na Slovensku.

DÁVAM NA ZVÁŽENIE: ČO AK OTVORENIE KOSTOLOV MÔŽE POMÔCŤ?

Je možné, že sa teraz na mňa spustí vlna internetového a…

Uverejnil používateľ Milan Krajniak Nedeľa 21. februára 2021

 

Modlitba v roku 1710 zastavila mor

Aby toho nebolo málo, minister Krajniak si pripravil aj overiteľné dáta. “Máme aj jeden overiteľný historický príklad. V roku 1710 koncom jari zasiahol mesto Trnava mor. Prvá obeť bola zaznamenaná 19. júna 1710. Nasledovali mesiace a mesiace tvrdého lockdownu, ale nepomáhali. V novembri 1710 bola Trnava stále “zavretá”, ale mor sa šíril ďalej a kosil bohatých aj chudobných.

Zúfalí občania sa rozhodli v spoločnej modlitbe prosiť o pomoc Pannu Máriu. 21. novembra 1710 sa celé mesto zhromaždilo v Dóme sv. Mikuláša pri zázračnom obraze Panny Márie. Potom po modlitbách v procesii obišli námestie a Trojičný stĺp a za hlaholu všetkých zvonov v meste sa vrátili naspäť do Dómu sv. Mikuláša. A stal sa zázrak. Od toho momentu mor skončil. Od toho momentu už v Trnave nikto na mor nezomrel.”

Na záver minister dodal, že nevyzýva na vzburu a rešpektuje všetky platné vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva. Chce však otvoriť diskusiu, aby prišlo k rozhodnutiu, za akých podmienok by bolo možné kostoly otvoriť. Tie podmienky sú však dávno jasné, v schválenom COVID automate, ktorý parlament schválil.

foto: TASR – Martin Baumann

Minister má podporu u poslankyne Anny Záborskej (OĽaNO). „Pribúdajú dobré argumenty za otvorenie našich chrámov pre verejné bohoslužby za dodržania prísnych protiepidemických opatrení. Hovorme o nich a diskutujme o ďalších krokoch. Dúfam, že sa stretneme už čoskoro na spoločnej bohoslužbe,“ napísala na sociálnej sieti.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )