Foto: Viva. Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt

Ošípané v poľskom bitúnku boli vystavované situáciám, ktoré nemôžeme označiť inak, ako týranie.

V poľskom bitúnku Przechlewie sa so zvieratami, konkrétne s ošípanými, rozhodne nemaznali. Aktivisti, ktorí odhalili znepokojivé udalosti z jatiek upozorňujú, že toto sa tam deje dlhodobo a zvieratá sú vo svojich posledných hodinách života, doslova mučené. 

„Brutálne zaobchádzanie so zvieratami nebolo náhodné, počas pozorovania sa opakovalo“ uviedol aktivista vo vyhlásení. Podľa nich bolo s ošípanými nakladané nehumánnym spôsobom. Boli neustále bité, zamestnanci do nich kopali, šliapali im po nohách, udierali ich do hláv alebo ich surovo vyhadzovali z kamióna.

Foto: Viva. Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt

Podľa vyjadrenia bitúnka bolo chovanie zamestnancov iba náhodné, no prípad prešetria a nemajú úmysel ho podceňovať. Organizácie na ochranu zvierat upozorňujú, že zvieratá sú v bitúnkoch často vystavované veľkému utrpeniu a tento problém sa neustále prehliada.

Foto: Viva. Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt

Niekto si možno povie, že veď aj tak tie zvieratá boli určené na porážku, a tak sa nič vážne nestalo. Avšak aj so zvieraťom, ktoré sa už nachádza na bitúnku, sa musí nakladať opatrne a nevystavovať ho fyzickej či psychickej záťaži.

Ošípané, aj keď sú spoločnosťou považované za „menejcenné zvieratá“ sú vysoko inteligentné, niektoré zdroje uvádzajú, že ich inteligencia je podobná psom. Každé zlé nakladanie ich vystavuje zbytočnému stresu, čo rozhodne nemôžeme pokladať za správne.

Foto: Viva. Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt

Navyše, zlé nakladanie so zvieratami určenými na porážku, sa podpíše aj na kvalite mäsa. Podliatiny od úderov znižujú kvalitu mäsa a to sa tak stáva druhotriednym. Navyše odborníci uvádzajú, že stresované zviera je napäté, má stiahnuté svaly a následné mäso potom nedosahuje až takú kvalitu ako mäso zo zvieraťa, ktoré žilo pokojný život a bolo usmrtené bez toho, aby bolo vystavené zbytočným stresovým situáciám.

Pozri aj: Týranie naživo a pred očami detí. Na trnavskom jarmoku si z úbohej opičky urobili atrakciu a zárobkovú činnosť

salatovelisty.czgazeta.pl

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )