Ilustračná foto: Filmtopia.sk/V sieti

Znepokojivý dokument V síti zaútočil na streamovacie služby.

V kinách v Česku i na Slovensku rozpútal dokument o sexuálnych predátoroch nemalý ošiaľ. Po úspešnom ťažení v kinosálach sa snímka V síti dostáva do knižníc streamovacích služieb. Za malý poplatok si tak viete toto znepokojivé dielo pozrieť aj doma.

Predpokladáme, že dokumentárny projekt dvojice režisérov – Barbory Chalupovej a Víta Klusáka – nijako zvlášť predstavovať netreba. V médiách sa informácie o ňom objavujú ešte aj dnes a dôvodom je najmä téma, ktorej sa v dokumente venovali.

Tri dospelé herečky stvárnili 12-ročné dievčatá, ktorým tvorovia vymysleli falošné identity s cieľom na ne počas desiatich dní nalákať prostredníctvom internetu sexuálnych predátorov. Experiment dopadol tak, že trojici dievčat sa ozvalo 2458 mužov, ktorí im ponúkali sex, žiadali od nich erotické fotografie, pričom ich vek im vonkoncom neprekážal.

Úspešný dokument v 3 rôznych verziách

Snímka zožala úspech na niekoľkých filmových festivaloch, patrí medzi najnavštevovanejšie české dokumenty v dejinách česko-slovenskej kinematografie a vysoké hodnotenia si drží na viacerých filmových weboch. Z filmu vznikli tri verzie – štandardná V síti, ktorá sa premietala v kinách, necenzurovaná verzia V síti 18+ a verzia určená pre školy s názvom V síti: Za školou, ktorá je špeciálne zostrihaná tak, aby poskytla výchovno-vzdelávací materiál pre divákov od 12 rokov.

Štandardná verzia určená pre premietanie v kinách sa 1. októbra dostala aj na streamovacie služby a pozrieť si ju tak môžete aj z pohodlia gauča. Rozhodne však nejde o snímku, ktorej sledovanie si užijete. Poskytuje totiž náhľad na to, ako málo je súčasná generácia mladistvých chránená pred nástrahami internetu.

Dokument V síti nájdete na streamovacích službách ako Aerovod či DaFilms za symbolický poplatok od 2,90 do 5,50 eur.

0
Uložiť článok
Komentovať ( 0 )