Michal Blaško / / News
Je to jedna z najväčších záhad novodobej histórie ľudstva. Zmiznutie letu MH370 malajzijských aerolínií je dodnes zahalené v otáznikoch. Osud 227 pasažierov a 12 členov posádky zostáva...

Je to jedna z najväčších záhad novodobej histórie ľudstva. Zmiznutie letu MH370 malajzijských aerolínií je dodnes zahalené v otáznikoch. Osud 227 pasažierov a 12 členov posádky zostáva nejasný.

Dnes však spravodajský portál americkej televízie NBC  priniesol prevratnú informáciu. Na ostrove La Réunion v indickom oceáne boli objavené časti trosiek z veľkého dopravného lietadla. Na sociálnych sieťach už kolujú aj prvé zábery priamo z miesta objavu. Informáciu o nájdení trosiek potvrdila aj americká stanica CNN.

cnn.com
cnn.com

Podľa viacerých neoficiálnych zdrojov spravodajských portálov by mohlo ísť o trosky nešťastného letu MH370. Majú rovnaký náter ako používa letecká spoločnosť. Na mieste sú prvé policajné a vyšetrovacie zložky.

Trosky preskúmal letecký expert a bývalý vojenský pilot Xavier Tytelman. „Objavené trosky skúmame s kolegami a všetko naznačuje tomu, že skutočne ide o dopravné lietadlo typu Boeing 777. Rovnaký typ lietadla bol použitý aj pri lete MH370,“ povedal pre britský denník Daily Telegraph.

„Ostrovná polícia uviedla, že ďalšie trosky budú zrejme vo vode. Ležali tam rok, čo tiež sedí s informáciami o lete MH370. O prípad sa už zaujímajú aj francúzski a austrálski vyšetrovatelia, ktorí na prípade malajzijského lietadla intnezívne pracujú. Zatiaľ nie je nič potvrdené, ale zrejme ide o veľký zlom v pátraní,“ dodal.

CLFu0inXAAAbW_w
ouest-france.fr
CLF4w9wVEAEvZAF
twitter.com

Let MH370 bol pravidelný let spoločnosti Malaysia Airlines z Kuala Lumpuru do Pekingu. 8. marca 2014 o 1:22 hod miestneho času stratila riadiaca veža s kokpitom letu spojenie. Odvtedy sa nenašla jediná stopa, čo sa s 239 ľuďmi na palube mohlo stať. Špekuluje sa o únose, samovražde pilota, technických problémoch. Konšpiračné teórie hovoria o ukrytí lietadla teroristami na neskoršie veľké útoky podobné tým z 11. septembra 2001.

[youtube Gek5PhWQ4Lg 720 410]Komentovať (0)