Foto: TASR/AP

Matej Mensatoris / / News
Komik, ktorý si zahral Borata sa rozhodol pre ústretový krok. Šestici Čechov preplatí pokutu, ktorú dostali za narúšanie verejného poriadku svojim odvážnym outfitom.

Britský komik Sacha Baron Cohen, ktorého preslávila filmová postava Borata, sa v utorok prostredníctvom jednej zo sociálnych sietí obrátil na šesticu českých turistov, zadržaných a odsúdených na úhradu pokuty za narušenie verejného poriadku v kazašskej metropole Astana.

Cohen (46) vyzval Čechov, aby mu zaslali kontaktné údaje a dôkaz, že ide skutočne o nich, aby im mohol preplatiť predmetnú pokutu. Jeho krok vyvolal na webe už početné pozitívne reakcie.

Muži v čiernych parochniach a limetkovo zelených plavkách, nazývaných aj mankini, dúfali, že sa odfotografujú v centre metropoly pred veľkým nápisom „I Love Astana“ (Milujem Astanu). Zasiahla však kazašská polícia, ktorá členov skupiny zadržala a udelila každému z nich pokutu 22.500 kazašských tenge (58 eur). Následne Čechov prepustili na slobodu. O tejto udalosti sa viac dočítate v našom článku spred niekoľkých dní. keď sa udalosť stala.

Foto: TASR/AP

Odvážne vykrojené plavky sa stali populárne po tom, čo ich mal na sebe spomínaný britský komik v rámci kreácie fiktívneho kazašského televízneho novinára Borata v rovnomennej snímke z roku 2006. Film urazil mnohých Kazachov, keďže ich krajina v ňom bola zobrazená ako spiatočnícka a zdegenerovaná. Kazašské úrady proti filmu okamžite po uvedení do kín ostro protestovali a jeho premietanie v Kazachstane zakázali.

Pozri aj: 5+ tipov na to, ako z vianočného večierka neurobiť totálnu frašku

Komentovať (0)