koso / / Svet
Koľko hodín denne vám zaberie vaša práca? Aj ak vás vaša práca baví, nie vždy sa vám chce trčať v práci až tak dlho....

Koľko hodín denne vám zaberie vaša práca? Aj ak vás vaša práca baví, nie vždy sa vám chce trčať v práci až tak dlho. Predsa len… Chcete si aj oddýchnuť, tráviť čas s rodinou či priateľmi, venovať sa svojim záľubám. Ak si myslíte, že je to všade rovnaké, ste na omyle. Pozrite sa na tento zoznam 12 miest, v ktorých ľudia popri práci zvládajú žiť plnohodnotný život.

Madrid, Španielsko – 33.28 hodín týždenne

thousandwonders.net
thousandwonders.net

Španielski robotníci sú známi aj tým, že si doprajú popoludňajšiu siestu, aby sa vyhli najhoršiemu slnku. Vďaka tomuto sa  ich pracovná doba podstatne znižuje.

Amsterdam, Holandsko – 33.20 hodín

serge.org
serge.org

Toto mesto je známe tým, že sa v ňom ľudia veľmi neprepracujú a robia veci pomalšie aj napriek tomu, že je to jedno z najväčších miest v Európe. Toto tvrdenie je celkom oprávnené. V priemere robia 1 726 hodín za rok, čo je o 165 hodín menej ako je celosvetový priemer.

Mníchov, Nemecko – 33.1 hodín

ktoberfest-zeitung.de
ktoberfest-zeitung.de

Pracovníci v bavorskom meste, ktoré je známe pre dobrý futbal a je to taktiež miesto, kde sa každý rok koná Oktoberfest, si v priemere berú 29 dní dovolenky ročne, čo dostalo ich odpracované hodiny na najnižšiu úroveň zo všetkých miest v Nemecku.

Brusel, Belgicko – 33.02 hodín

layoverguide.com
layoverguide.com

Občania Bruselu si berú najmenej dovolenky zo všetkých miest na tomto zozname – len 18 dní ročne. Ale to im nebráni v tom, aby sa dostali na najlepšie miesta v rebríčku rovnováhy medzi prácou a životom. Pracujú v priemere iba 1717 hodín ročne.

Vilnius, Litva – 33 hodín

terraincognita.lt
terraincognita.lt

Pracujú iba 33 hodín týždenne, čo znamená, že pracujú menej ako 7 hodín denne, päť dní v týždni. V hlavnom meste Litvy majú teda celkom dosť času aj na svoje hobby vo svojich voľných chvíľach.

Luxemburg, Luxembursko – 32,75 hodín

reddit.com
reddit.com

Luxembursko je jednou z najmenších krajín v Európe, a ako výsledok, pracujúci sa zdajú byť celkom spokojní s tým, ako dlho sú v práci. V kanceláriách strávia len 1703 hodín ročne a k tomu majú  31 dní dovolenky.

Kodaň, Dánsko – 32.64 hodín

kevinandamanda.com
kevinandamanda.com

Mesto Kodaň bolo nedávno zvolené za jedno z miest s najlepšou  kvalitou života na Zemi. Konkrétne sa umiestnilo na 9. mieste. Jednou z príčin tohto úspechu je pravdepodobne ich uvoľnený postoj k práci. Priemerný občan pracuje o 11,4% menej hodín, než je celosvetový priemer.

Pokračovanie na ďalšej strane…

0
Komentovať (0)