Foto: Twitter @PolicieCZ

Česká polícia pri zásahu potvrdila, že ide o najväčší záchyt kokaínu v histórii štátu.

Z Českej republiky prišla v piatok veľmi kuriózna správa. Zamestnanci supermarketov totiž nahlásili, že v prepravkách s banánmi našli balený kokaín. Zatiaľ sa odhalilo až 840 kilogramov vo viac ako miliardovej hodnote.

Zamestnanci českých supermarketov sa pri vybaľovaní najnovšej dodávky banánov nestačili čudovať. Na viacerých miestach po našej susednej republike totiž v boxoch na obľúbené ovocie našli balíky kokaínu, upozornila česká polícia na Twitteri.

Polícia tak rozbehla akciu, pričom prehľadali ďalšie tri miesta vrátane centrálneho skladu pre Prahu aj celý Stredočeský kraj. Prípad prevzala Národná protidrogová centrála, pričom jej riaditeľ, Jakub Frydrych, k celej veci povedal:

„V Jičíne bola látka v 36 debnách s banánmi, v Rychnove v 60 debnách. Podľa neho ide zrejme o 80 % kokaín. K zákazníkom v obchodoch sa debny nedostali. Táto časť zásielky vážila podľa dostupných informácií pol tony a má hodnotu 1,5 miliardy českých korún,“ cituje jeho slová iDnes.

Celkový záchyt bol napokon 840 kilogramov kokaínu, ktorý by na čiernom trhu predstavoval hodnotu 2,1 miliardy českých korún (približne 49,4 milióna eur). Podobná kuriozita sa však v Česku nestala po prvýkrát. Podobný prípad sa stal aj v roku 2015, kedy sa v zásielke banánov v pražskom supermarkete našlo vyše 100 kilogramov kokaínu.

O nečakanej zásielke, ktorá na územie Česka prišla pravdepodobne z Hamburgu, sa zamestnanci obchodov nemôžu vyjadrovať, keďže ako pre iDnes potvrdila jedna z predavačiek, všetci podpísali mlčanlivosť.