Ilustračná foto: Profimedia

Viacero konkurenčných bánk pritom vkladomaty prevádzkuje už dávno.

Plánuje ich už niekoľko rokov, no zatiaľ na slovenskom trhu chýbajú. V susedných krajinách ich pritom prevádzkuje. Kedy sa slovenskí klienti mBank dočkajú vkladomatov?

Zavedením vkladomatov pre slovenských klientov sa mBank zaoberá už od roku 2020. Ani po štyroch rokoch ich ale na našom trhu neprevádzkuje, aj keď v susedných krajinách – v Česku či v Poľsku ich má dohromady stovky.

Portál Živé.sk najnovšie informuje, že by sa klienti mBank vkladomatov na Slovensku mohli dočkať v dohľadnej dobe. Za konkurenciou tak mBank výrazne zaostáva, prevádzkuje ich totiž už väčšina bánk, medzi nimi napríklad Slovenská sporiteľňa, VÚB, Tatra banka a ďalšie.

Samozrejme, nad zavedením vkladomatov mBank stále uvažuje a spustiť ich chce. Aktuálne je však stále len vo fáze analýzy trhu, ako prezradila pre Živé.sk. Podľa vyjadrenia sa momentálne viac sústredí na zlepšovanie služieb spojených s bezhotovostnými platbami.

Klienti mBank tak na vklad finančnej hotovosti na svoj vlastný účet môžu využívať prevody cez účty v iných bankách, alebo za poplatok cez poštu. Na Slovensku banka funguje od roku 2007 a jej služby využíva viac ako 200-tisíc klientov.

Uložiť článok

Najnovšie články