King Shaolin je kapela pochádzajúca z Bratislavy a jej zakladateľom je spevák a producent Dominik Štofko. King Shaolin vznikol v lete roku 2011 keď...

King Shaolin je kapela pochádzajúca z Bratislavy a jej zakladateľom je spevák a producent Dominik Štofko. King Shaolin vznikol v lete roku 2011 keď Dominik nahral album „Road To The Machiavelli Valley“.

V roku 2013 kapela zahrala 50 koncertov doma i v zahraničí, absolvovala dve vlastné turné. Prvý singel „Never Knows“ sa dostal do dennej hranosti MTV a MUSIQ 1 TV, a aj slovenských rádií. Všetky videoklipy kapely sú v dennej hranosti hudobnej televízie MUSIQ 1.

Skladba „My Road“ sa dostala do playlistov českej televízie ÓČKO TV. Druhý singel „Japan“ z debutového albumu „Road To The Machiavelli Valley“ je hraný v rotáciach na Rádiu_FM, videoklip k nemu vytvoril singapúrsky umelec Malcolm Tan. V roku 2014 sa kapela stala oficiálnou kapelou speváčky Celeste Buckingham.

Na otázky odpovedal spevák Dominik Štofko.

king shaolin

V poslednom čase je o Vás dosť počuť, pravidelne koncertujete, bolo Vás vidieť aj v X-Factore. Ako ste sa k tomu celému dostali?

Tvrdá práca, ktorá je lemovaná pozitívnou energiou, neustále porovnávanie sa s ľuďmi, ktorých obdivujeme, sebakritika a pokora. Myslím, že to je správna cesta vpred, k našim túžbam. Navyše milujeme byť spolu ako kapela. Sme bratia, čo sa tešia na spoločné zážitky, ktoré prehlbujú vzájomný rešpekt. Začiatkom roka sme dostali ponuku pôsobiť ako oficiálna kapela Celeste Buckingham, koncert v X-factore bol súčasť tejto show a jej dramaturgie.

 Ako to vyzerá v zákulisí X-Factoru?

V X-Factore sme hrali dva krát, zákulisie vyzerá normálne, veľa ľudí, produkční, technici, zvukári, kameramani, vyfičaná atmosféra.

A čo spolupráca zo Celeste?

Celeste má rada hudbu rovnako ako my a je rovnako strelená ako my! Čomu sa tešíme najviac!!! Je zároveň veľmi tvorivá a snaží sa robiť vždy dobrú atmosféru, čo pomáha pri zohrávaní nových songov. Máme sa veľmi radi a sme veľmi štastní, že sme si tak sadli!

Hrávate na koncertoch zo Celeste Buckingham aj vlastné veci, či tu pôsobíte čisto ako doprovod a hrávate len jej veci?

Hráme hlavne Celestine songy, lebo na jej koncertoch sme jej kapela, ktorá má znásobovať jej jedinečnosť. Sme však priatelia a preto môžeme hrať dve naše skladby, a jednu „Friend“ featuruje Celeste s nami.

Máte za sebou zatiaľ jeden album, krstený minulý rok. Čo tento rok? Chystáte niečo?

Momentálne plánujeme točenie klipu k singlu „Friend“, ktorý budeme robiť s českým režisérom Jiřím Marshalom. Nových songov pribúda, takže sa budeme usilovať o to zvečniť ich čoskoro na druhom albume a hlavne veľa, veľa koncertovať!!!

 Koncerty ktoré plánujete, budete hrávať zo Celeste, či to bude čisto vaša jazda? =)

Momentálne hrávame 8 koncertov do mesiaca, a v pláne máme hrať ešte viac, prevažnú väčšinu sú koncerty čisto KING SHAOLIN, a ostatok tvoria koncerty s Celeste.

Čo je inšpiráciou? Či už hudobnou, alebo textovou? Ktoré kapely Vás najviac ovplyvnili?

Inšpiráciou dokáže byť úplne všetko t.j. niekedy už aj samotný pohľad na môj nástroj vo mne vzbudí túhu urobiť niečo krásne, alebo niečo čo bude tešiť mňa a ľudí, ktorým sa ten song dostane do uší. Poväčšine je to túžba spraviť niečo krásne a zhmotniť vesmírny prach! Do hudby dávam svoje srdce a emócie mojej prítomnosti. To čo na tom milujem, je keď song príde z čistého vesmíru a okamžite ho počujem v hlave a viem, že som objavil úprimnú a čistú pravdu! Inšpirujú ma ľudia okolo mňa a ich vzťahy, príbehy a samozrejme ma inšpirujú vlastné skúsenosti a zážitky. Kapely, ktoré na mne zanechali energetický odkaz sú napr. John Mayer, Nirvana, RHCP, Jimi Hendrix, Beatles, Justin Timberlake, One Republic, Eminem, Ella Fitzgerald, Ellie Goulding, Leon Jean-Marie atď atď. je ich moc veľa! = )

A čo Vaše osobné ambície? Čomu sa venujete mimo muziky?

Naše ambície sú, zlepšiť naše koncertné vystúpenia po všetkých stránkach, zachádzať až za hranice našich možností, hľadať invenciu, a chceme tiež navštíviť ďaľšie krajiny, kedže spievame anglicky, nie je problém vybaviť také koncerty.

Ja sa venujem hlavne hudobnej kompozícii, a okrajovo aj grafickému dizajnu, Mustafa sa venuje vybavovaniu nemožného, Michal pracuje ako hudobný dramaturg v rádiu a rozbehol si Indickú kuchyňu INDIA take away, a Norbert sa venuje robeniu sôch, maľbe obrazov, maľbe na hudobné nástroje a dizajnu interiérov.

Povedal by som že mimo muziky sa venujeme životu a rastu našej duše!

Čo chcete svojou hudbou povedať? Váš odkaz na záver?

Hudba je môj život, vášeň a sen. Pomáha mi v živote so všetkým a som vždy veľmi rád a dojatý, keď sa moja hudba vnútorne dotýka aj ostatných, ktorí ju počúvajú. Všetci sme z rovnakej energie. Hudbe je jedno kto ju počúva. Chce byť povšimnutá a chce aby sa na ňu nabaľovala ďalšia pozitívna energia! Moje posolstvo je jednoduché! Buďme slobodní duchom a robme všetci to čo nás baví. Buďme NAOZAJ ŠŤASTNÍ!!!

www.kingshaolin.com

Najnovšie články