Foto: Polícia SR

Polícia vyšetruje smrť ženy v R. Sobote ako vraždu, byt otvorili hasiči násilím

Smrť 62-ročnej ženy, ktorej telo bolo nájdené v utorok (5. 12.) v jednom z bytov v Rimavskej Sobote, polícia vyšetruje ako obzvlášť závažný zločin vraždy. Byt, v ktorom k skutku došlo, museli hasiči otvoriť násilím, vo vnútri bol muž s nožom, ktorého polícia spacifikovala a zadržala. Na sociálnej sieti o tom informovalo Krajské riaditeľstvo Policajného zboru v Banskej Bystrici.

Byt museli otvoriť násilím

Informáciu o náleze tela staršej ženy v jednom z bytov na ulici Ludvika Slobodu v Rimavskej Sobote prijala polícia na linke 158 v utorok krátko popoludní. Zásah polície si vyžiadal aj súčinnosť príslušníkov Hasičského a záchranného zboru. V byte sa nachádzal aj 30-ročný muž, ktorý nereagoval na výzvy otvoriť dvere, hasiči preto byt otvorili násilím.

Po otvorení bytu sa na chodbe nachádzala podozrivá osoba, ktorá mala v ruke nôž a naznačovala útok voči zakročujúcim policajtom v uniforme, nerešpektovala výzvy policajtov a z uvedeného dôvodu vznikla obava, že osoba bude v útoku pokračovať. Policajti použili donucovacie prostriedky a muža sa hliadke podarilo spacifikovať a zadržať,“ priblížila polícia.

Žena, ktorej telo bolo v byte objavené, už nejavila známky života. Pre podozrenie zo spáchania násilného skutku boli na miesto privolaní aj krajskí kriminalisti. Polícia v súvislosti s prípadom začala trestné stíhanie vo veci obzvlášť závažného zločinu vraždy.

Uložiť článok

Najnovšie články