Youtube/FREDOGRAPHY

Matej Mensatoris / / News
Ako to vyzerá, keď sa stretne motorkár s domorodcom z džungle?

Aj keď žijeme v globalizovanom svete, stále môžeme na našej planéte nájsť miesta, ktoré sú nedotknuté moderných človekom. Pravdou však je, že týchto miest stále ubúda, a preto objavenie nedotknutých kultúr či civilizácií je pre nás stále viac a viac vzácnejšie. Otázne ale je, či to tak vníma rovnako aj druhá strana. Keď motorkári na indonézskom ostrove Sumatra prechádzali poľnou cestou po džungli, zažili doslova stret dvoch odlišných civilizácií. 

Na Youtube sa objavilo video, ktoré celý tento stret zachytáva. Je natočené na kameru, umiestnenú na helme jedného z motorkárov. Video síce nie je najlepšej kvality, no aj tak na ňom môžete vidieť drobného domorodca, ktorý motorkárom vbehol „pod kolesá“, čo spôsobilo, že jeden z jazdcov spadol. Motorkár s kamerou sa ihneď za domorodcom, ktorý sa dal útek, vydal. Keď domorodec zistil, že ho prenasledujú, skočil do dvojmetrovej trávy a okamžite zmizol z dohľadu.

Aj keď video je video určite zaujímavé, my v redakcii z celého tohto stretnutia dvoch kultúr, nie sme veľmi nadšení a máme zmiešané pocity. Myslíme si, že motorkári mali radšej zvoliť menej „divoké“ miesto pre realizáciu svojho športu, kde by k takémuto stretnutiu nemohlo dôjsť.

Najmä je nám ale ľúto samotného domorodca, ktorý musel byť zo stretnutia na smrť vydesený, čo potvrdil aj svojim okamžitým útekom. Veď ak v živote nevidel moderného človeka, tak motorkár v prilbe, jazdiaci na čudesnom „kovovom zvierati“ ktoré má namiesto nôh kolesá a pekelne vrčí, muselo domorodca poriadne vystrašiť. A nehovoriac o tom, keď sa za ním jeden z motorkárov vybral.

Preto si myslíme, že miesta, ktoré nepoznajú moderného človeka, by také mali aj ostať. A to v záujme nás, no najmä v záujme nedotknutých civilizácií, ktoré žijú pokoji a v harmónii s prírodou tisíce rokov, aj bez všetkých výdobytkov dnešnej modernej doby.

Pozri aj: Redaktor CNN navštívil kmeň kanibalov v Indii, potieral si tvár popolom mŕtvych ľudí a jedol ľudský mozog. Rozhneval tým ľudí po celom svete

interez.sk (Matej Mensatoris), iflscience.com, youtube.comKomentovať (0)